799 (408) 2007-04-06 - 2007-04-12

Po sesji

28 marca 2007 r. po raz szósty w tej kadencji obradowali gdyńscy radni.

Podjęli 32 uchwały. M.in. o cenach biletów na tramwaj wodny kursujący z Gdyni do Helu i do Jastarni, w nadchodzącym sezonie letnim (od 23 czerwca do 2 września br.). Będą one takie same jak w roku ubiegłym. I tak za bilet normalny zapłacimy 10 zł, ulgowy 5 zł - w jedną stronę. Przewóz roweru kosztować będzie 2 złote. Ulgi tak jak w zeszłym roku przysługiwać będą: kombatantom, dzieciom w wieku od 4 do 7 lat, uczniom szkół podstawowych, ponadpodstawowych i szkół policealnych, studentom, młodzieży niepełnosprawnej w wieku od 16 do 30 lat oraz osobom niepełnosprawnym w znacznym stopniu, a także osobom niewidomym.

Radni zdecydowali też, że w sezonie turystycznym - tak jak w latach ubiegłych, ulicami Gdyni jeździć będzie bezpłatny, piętrowy autobus nr 050. Obsługiwać będzie trasę: Dworzec Główny PKP - Gdynia, al. Jana Pawła II, do przystani tramwajów wodnych. Funkcjonować będzie od 23 czerwca br. do końca wakacji - 2.09.2007.

Podczas sesji radni zaostrzyli też przepisy dotyczące posiadania psów z listy ras niebezpiecznych. Właściciele psów ras uznanych za agresywne i ich mieszańców zobowiązani są do wyprowadzania psów na smyczy i w kagańcu. Przypomnijmy, że na liście psów agresywnych znajdują się następujące rasy:amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, pies kanaryjski, tosa inu, rottweiler, akbash dog, anatolian karabash, moskiewski stróżujący, owczarek kaukaski.

Decyzją Rady Miasta cmentarz przy ulicy Spokojnej, powiększy swoją powierzchnię o 1/3. Dzięki temu mieszkańcy dzielnic południowych Gdyni: Małego i Wielkiego Kacka, Dąbrowy i Karwin nie będą musieli chować swoich bliskich w odległym Kosakowie