799 (408) 2007-04-06 - 2007-04-12

Wystawy

Stowarzyszenie Art Gdynia i Centrum Rozrywki Gemini zapraszają na wystawę fotograficzną pt. „Polskie Jarmarki”.
Targi i jarmarki były w Polsce nie tylko miejscem handlowych transakcji - odbywały się na nich spotkania o charakterze kulturalnym i towarzyskim, miały swój koloryt, zapach i smaki.
Oprócz fotografii wystawa uzupełniona jest grafikami z „Tygodnika Ilustrowanego” z lat 60-tych XIX stulecia.
Wystawa czynna jest do 30 kwietnia br.

***

Koło Plastyków im.prof.W. Szczeblewskiego Towarzystwa Miłośników Gdyni zaprasza 13 kwietnia br. o godz.17.00 (piątek) na wernisaż wystawy malarstwa Zenona Bzowatego pt. „ Moje podróże” do siedziby TMG przy ul.Władysława IV 51.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża Era Art zaprasza do lokalu artystycznego „Tygiel”, ul. Abrahama 86 /wejście od ul. Władysława IV/ na wernisaż wystawy „Morskie Tematy”. Prace olejne, pastele i tkaninę zaprezentują znani gdyńscy artyści Daria Sołtan - Krzyżyńska i Wojciech Kostiuk.
Wstęp wolny. Wystawa będzie trwała do 25 kwietnia 2007r.
***

Ośrodek Kultury Kaszubsko - Pomorskiej oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni serdecznie zapraszają do obejrzenia wystawy „Ks. Bernard Sychta - życie i twórczość”. Twórcą wystawy jest Edmund Kamiński, natomiast jej organizatorem - Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego. Ekspozycja prezentuje zdjęcia, dokumenty, publikacje oraz prace plastyczne ks. dr. Bernarda Sychty. Wystawę można oglądać w Ośrodku Kultury Kaszubsko Pomorskiej w Gdyni przy al. Marsz.Piłsudskiego 18, od poniedziałku do piątku oprócz środy w godz. 11.30 - 19.00. Wstęp wolny.
***
W „Mini Galerii” Oddziału Morskiego PTTK w Gdyni przy ul. 3 Maja 27 prezentowana jest wystawa z cyklu: „Wędrówki po kraju” – poznajemy zabytki na turystycznych szlakach, pt.
1.„Karczmy i Zajazdy” – fotografie (wybrane obiekty na terenie Polski);
2.„Jastrzębie Zdrój” – grafika (zabytki i współczesne fragmenty miasta).
Wystawa czynna do 30 kwietnia 2007 r. w godz. 11.00-17.00 w lokalu Oddziału.
Ekspozycję przygotował Bolesław Okuniewski (v-ce Prezes Oddziału) oraz Komisja Ochrony Zabytków.