800 (409) 2007-04-13 - 2007-04-19

Wystawy

W Galerii Ratusz Urzędu Miasta Gdyni, al. Marsz. Piłsudskiego 52/54 pokazywana jest wystawa zdjęć Filipa Pudło „Z Gdyni do Portugalii – autostopem!”. Wystawa potrwa do 4 maja 2007 r.
Wystawa ta jest fotograficznym zapisem ponad miesięcznej wyprawy autora do Portugalii. Jej celem było poznanie krajobrazów, bogatej kultury oraz sposobu życia mieszkańców tego najbardziej na zachód wysuniętego kraju w Europie.

                                                                   ***

Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzerza ERA ART zaprasza na wystawę „Wiosenne Impresje Malowane”.
Autorką prac jest znakomita artystka młodego pokolenia, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku - Karolina Sprung Zalewska.
Wernisaż odbędzie się 13 kwietnia /piątek/ 2007r. o godz.18.00 w galerii „PROFILE” w Gdyni, ul. Wojewódzka 7 - Wzgórze Św. Maksymiliana. Wstęp wolny.

                                                                   ***

Pomorski Park Naukowo Technologiczny w Gdyni, al. Zwycięstwa 96/98 zaprasza na wystawę pt. „Szczególny przypadek codziennych podróży”. Fotografie zaprezentowane na wystawie ukazują nie tylko pasażerów, lecz odsłaniają również pracę ludzi stojących za kulisami SKM: kolejarzy, maszynistów, mechaników, pracowników torowych i innych, których codzienna praca jest niewidoczna dla oczu postronnego widza. Jest tu również odrobina melancholii - fotografie wnętrz hali remontowej w Gdyni Cisowej pokazują świat odchodzący w zapomnienie...
Szczegóły: www.ppnt.gdynia.pl
Wystawa czynna codziennie w godzinach 10.00 – 18.00. Wstęp wolny.

                                                                   ***

Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni Orłowie już po raz ósmy wystawia w swojej „Galerii Debiut” ciekawe prace fotograficzne będące plonem Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego Szkół Plastycznych „Twórczość Młodych”.
Tegoroczny konkurs odbył sie pod hasłem: „Moi bohaterowie, moi idole, mój styl”
Nadesłano 1384 zdjęć 420 autorów z 25 szkół plastycznych z całej Polski. Wystawa czynna będzie do 25 kwietnia 2007r. w godzinach od 8.00 do 16.00 (piątek do 18.00). Wstęp wolny !
Nagrodzone zdjęcia można oglądać na www.zsplast.gdynia.pl

                                                                  ***

Stowarzyszenie Art Gdynia i Centrum Rozrywki Gemini zapraszają na wystawę fotograficzną pt. „Polskie Jarmarki”.
Oprócz fotografii wystawa uzupełniona jest grafikami z „Tygodnika Ilustrowanego” z lat 60-tych XIX stulecia.
Wystawa czynna jest do 30 kwietnia br. w godz.12.00-20.00.

                                                                   ***

Koło Plastyków im.prof.W. Szczeblewskiego Towarzystwa Miłośników Gdyni zaprasza 13 kwietnia br. o godz.17.00 (piątek) na wernisaż wystawy malarstwa Zenona Bzowego pt. „ Moje podróże” do siedziby TMG przy ul.Władysława IV 51.

                                                                   ***

Domek Abrahama”, ul. Starowiejska 30 zaprasza na wystawę „Zamki Polski środkowej i południowej w akwareli Z. Szczepanka”.
Wystawa jest okazją do obejrzenia najnowszych prac znakomitego akwarelisty Zbigniewa Szczepanka, autora albumu pt. „Zamki Wielkopolski, Małopolski i Mazowsza”. Jego promocja oraz wernisaż wystawy odbędą się 13 kwietnia 2007 r. o godz. 18.00 w siedzibie MMG.
Czas trwania wystawy: 14 – 29 kwietnia 2007 r, codziennie, oprócz poniedziałków, w godz. 10.00 – 16.00. Cena biletu normalnego – 2 zł, ulgowego – 1 zł.
W soboty wstęp bezpłatny.
Uwaga! Bilet uprawnia również do zwiedzenia ekspozycji w Sali wystawowej Centrum „Gemini”.