801 (410) 2007-04-20 - 2007-04-26

Satyrycy nagrodzeni

V Ogólnopolski Konkurs Satyryczny „O grudę bursztynu” został rozstrzygnięty.
12 kwietnia 2007 roku jury V Ogólnopolskiego Konkursu Satyrycznego „O grudę bursztynu” w składzie: Zbigniew Gach – przewodniczący, Iwona Borawska, Krystyna Weiss – Strąk, Tadeusz Buraczewski postanowiło nie przyznać nagrody głównej (grudy bursztynu). Przyznano natomiast dwie równorzędne nagrody drugie po 1.500 złotych, które otrzymują: Władysław Katarzyński z Olsztyna, godło „Kat”, za utwór pt.„Ja też chcę zagrać” oraz Grzegorz Żak ze Studnisk Dolnych gm. Sulików, godło „Szwagier”, za zestaw pt.„Tryptyk dość romantyczny”.
Przyznano także nagrodę trzecią w wysokości 1.000 złotych - Pawłowi Mazurowi z Gdańska, godło „Ata”, za utwór pt. „Biznes”. Za ten sam utwór otrzymał też Nagrodę Radia Gdańsk, w wysokości 1.000 złotych .
Jury przyznało również następujące wyróżnienia:
- Tadeuszowi Chramuszko z Suwałk, godło „Wodnik”, za utwór pt. „Kręgi”, w formie 2-osobowego karnetu na „Festiwal Dobrego Humoru” w Gdańsku.
- Jarosławowi Gwoździowi ze Skarżyska - Kamiennej, godło „Boe”, za utwór pt. „Zemsta Sajmona”, w postaci rejsu promem do Karlskrony, dla dwóch osób.
- Januszowi Pierzakowi z Gdyni, godło„Julian”, za utwór pt. „8 marca”, w formie karnetu dla dwóch osób na najbliższy Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.