801 (410) 2007-04-20 - 2007-04-26

Wystawy...

Od 20.04 do 5.05. br. w siedzibie Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych – ul. 3 Maja 27/31 prezentowana będzie wystawa fotograficzna pt. „Gdynia – Moja Pasja”. Autorem prac jest Wojciech Kujatt, gdynianin, wielki pasjonat miasta, kolekcjoner tematyki gdyńskiej. W jego zbiorach znajduje się ponad 100 książek, gazet z dawnych lat, także ogromne ilości starych, gdyńskich pocztówek jak i zdjęć dawnej i obecnej Gdyni.
Wernisaż odbędzie się 20 kwietnia br. (piątek) – godz.17.00. Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 20.00.

***

W Galerii Ratusz Urzędu Miasta Gdyni, al. Marsz. Piłsudskiego 52/54 pokazywana jest wystawa zdjęć Filipa Pudło „Z Gdyni do Portugalii – autostopem!”. Wystawa potrwa do 4 maja 2007 r.
Wystawa ta jest fotograficznym zapisem ponad miesięcznej wyprawy autora do Portugalii. Jej celem było poznanie krajobrazów, bogatej kultury oraz sposobu życia mieszkańców tego najbardziej na zachód wysuniętego kraju w Europie.

***

Pomorski Park Naukowo Technologiczny w Gdyni, al. Zwycięstwa 96/98 zaprasza na wystawę pt. „Szczególny przypadek codziennych podróży”. Fotografie zaprezentowane na wystawie ukazują nie tylko pasażerów, lecz odsłaniają również pracę ludzi stojących za kulisami SKM: kolejarzy, maszynistów, mechaników, pracowników torowych i innych, których codzienna praca jest niewidoczna dla oczu postronnego widza. Szczegóły: www.ppnt.gdynia.pl
Wystawa czynna codziennie w godz. 10.00 – 18.00. Wstęp wolny.

***

Domek Abrahama”, ul. Starowiejska 30 zaprasza na wystawę „Zamki Polski środkowej i południowej w akwareli Z. Szczepanka”.
Wystawa jest okazją do obejrzenia najnowszych prac znakomitego akwarelisty Zbigniewa Szczepanka, autora albumu pt. „Zamki Wielkopolski, Małopolski i Mazowsza”. Czas trwania wystawy do 29.04.br, codziennie, oprócz poniedziałków, w godz. 10.00 – 16.00. Cena biletu normalnego – 2 zł, ulgowego – 1 zł. W soboty wstęp bezpłatny.

***

Galeria Debiut w Zespole Szkół Plastycznych serdecznie zaprasza na wystawę pokonkursową Biennale „Twórczośc młodych”. Impreza została powołana do życia 16 lat temu z inicjatywy fotografika i nauczyciela szkoły Krzysztofa Jakubowskiego.
Jury pod przewodnictwem fotografika Witolda Węgrzyna do wystawy wybrało 154 fotografie; Złotym Medalem nagrodziło Jolantę Gmur, Srebrnym : Łukasza Ciesielskiego, Adriana Bauera, Kingę Hnat, oraz Brązowym Dominikę Mikołajec. Wystawa czynna do 25.04. w Galerii Debiut ul. Orłowska 8 w Gdyni.

***

Centrum Aktywności Seniora zaprasza na wiosenny wernisaż pasteli Marii Orlikowskiej-Gołowacz, który odbędzie się 20 kwietnia o godz. 11.30 w Klubie Seniora przy ul. Wawrzyniaka 4.