Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI. Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI.
802 (411) 2007-04-27 - 2007-05-10

Zmiany w komunikacji

Od dnia 24 kwietnia br. zamknięta została, dla ruchu kołowego, ul. Lotników na odcinku od ul. Stryjskiej do ul. Wielkopolskiej.
Objazd z ul. Wielkopolskiej w kierunku Szczecina, Śródmieścia i Chyloni, na czas prowadzenia robót, odbywa się al. Zwycięstwa.
Natomiast kierowcy jadący Drogą Gdyńską w kierunku Kościerzyny, Kartuz, Gdańska korzystają z objazdu prowadzącego ulicami : Łużycką, Stryjską, al. Zwycięstwa, Wielkopolską.
Zaleca się, aby kierowcy jadący z kierunku Gdyni Chyloni oraz Witomina w kierunku Kościerzyny, Kartuz, Kacka, Karwin, korzystali z objazdu, prowadzącego ulicami: Śląską, al. Marsz. Piłsudskiego, al. Zwycięstwa.
UWAGA! Przewidywany termin zamknięcia ul. Lotników do 31 października 2007 r.
Prosimy kierowców o dostosowanie się do zmienionej organizacji ruchu.
Za utrudnienia przepraszamy.

***

Także od 24 kwietnia 2007 r., w związku z IV etapem budowy Drogi Różowej i zamknięciem ul. Lotników w Gdyni, zmieniona została trasa linii 05.

***

W związku z oddaniem do użytku nowej zajezdni trolejbusowej, od 28 kwietnia 2007 r. zlikwidowane zostaną wszystkie dotychczasowe kursy dojazdowe trolejbusów z Redłowa do wszystkich pętli trolejbusowych (w Cisowej, na Pustkach Cisowskich, w centrum, Orłowie, Sopocie, Kaczych Bukach i na Dąbrowie) oraz wszystkie kursy zjazdowe 730.
Uruchomione zostaną kursy dojazdowe trolejbusów z zajezdni przy przystanku SKM Gdynia-Grabówek:
- do Cisowej i Pustek Cisowskich, wykonywane z oznaczeniem i po trasie linii: 20, 22, 25, 26, 27, 28 lub 30 (w zależności od tego, którą linię będzie następnie obsługiwać trolejbus),
- do centrum, Orłowa i Kaczych Buków, wykonywane z oznaczeniem i po trasie linii: 20, 22, 25, 26, 27, 28 lub 30 (w zależności od tego, którą linię będzie następnie obsługiwać trolejbus),
- do Stoczni Gdynia, wykonywane z oznaczeniem linii 723 (ul. Morską, Podjazd, 10 Lutego, Świętojańską, Jana z Kolna i Janka Wiśniewskiego),
- do Sopotu, wykonywane z oznaczeniem linii 21 (ul. Morską, Podjazd, 10 Lutego, Świętojańską, al. Zwycięstwa i al. Niepodległości),
- na Dąbrowę (do pętli „Dąbrowa Tesco” lub „Dąbrowa Miętowa”), wykonywane z oznaczeniem linii 29 (ul. Morską, Podjazd, 10 Lutego, Świętojańską, al. Zwycięstwa, Wielkopolską, Chwaszczyńską i Nowowiczlińską).

Wszystkie zjazdy trolejbusów do nowej zajezdni będą wykonywane z oznaczeniem linii 710 (na wyświetlaczach kierunek: Grabówek SKM). Zjazdy 710 od strony Sopotu, Orłowa, Kaczych Buków i Dąbrowy prowadzić będą przez centrum Gdyni, tj. al. Zwycięstwa, ul. Świętojańską, 10 Lutego, Podjazd i Morską.
Z uwagi na likwidację dotychczasowych kursów dojazdowych z Redłowa w kierunku Cisowej w godz. porannych oraz kursów zjazdowych 730 z Cisowej do Redłowa w godz. wieczornych, uruchomione zostaną w zamian dodatkowe kursy:
- linii 25 o godz. 4.44 z centrum do Cisowej we wszystkie dni tygodnia (na który możliwa będzie przesiadka w centrum z pierwszego kursu linii R z Kaczych Buków),
- linii 25 o godz. 22.59 z Cisowej do centrum we wszystkie dni tygodnia (skomunikowany z ostatnim kursem linii 710 z Pustek Cisowskich),
- linii 26 o godz. 5.01 z Orłowa do Cisowej w dni powszednie,
- linii 27 o godz. 5.38 z Kaczych Buków do Cisowej w dni powszednie,
- linii N20 o godz. 23.36 z przystanku „Hutnicza - Estakada” do Dworca Gł. PKP (i dalej do Chwarzna o godz. 23.47 – jak w dotychczasowym rozkładzie jazdy) we wszystkie dni tygodnia.

***

W związku z oddaniem do użytku ulicznej pętli trolejbusowej: Jana z Kolna – 3 Maja – Wójta Radtkego (zastępującej zlikwidowaną w wyniku przebudowy ul. Świętojańskiej pętlę „Plac Kaszubski”), na swoje stałe trasy, jedynie wydłużone do Hali Targowej, powracają linie: 20, 25 i 28.
Zamiast na pętli „Węzeł F. Cegielskiej”, trolejbusy tych linii będą rozpoczynać i kończyć bieg na przystanku „3 Maja - Hala”, zlokalizowanym przy ul. Wójta Radtkego, za skrzyżowaniem z ul. 3 Maja. W kierunku do Cisowej i Pustek Cisowskich trolejbusy będą kursować ul. Wójta Radtkego, Świętojańską, 10 Lutego i Podjazd i dalej dotychczasowymi trasami.
W kursach do centrum trolejbusy kursować będą do ul. 10 Lutego dotychczasowymi trasami, a następnie ul. Świętojańską, pl. Kaszubskim, Jana z Kolna, 3 Maja i Wójta Radtkego.
Przystanek „3 Maja - Hala” obowiązywać będzie wyłącznie dla kursów rozpoczynających się z tego przystanku, tj. linii 20, 25 i 28 oraz kursów 710 wykonywanych po zakończeniu obsługi tych linii.

***

W celu zwiększenia oferty przewozowej na odcinku od centrum do Karwin i odciążenia linii 23 i 24, uruchomiona zostanie nowa linia trolejbusowa 29, na trasie: Dąbrowa Tesco – Nowowiczlińska – Chwaszczyńska – Wielkopolska – al. Zwycięstwa – Świętojańska – al. Piłsudskiego – Śląska – Kielecka – Węzeł F. Cegielskiej – Kielecka – Śląska – Warszawska – Morska – Podjazd – 10 Lutego – Świętojańska – al. Zwycięstwa – Wielkopolska – Nowowiczlińska – Dąbrowa Tesco (wybrane kursy dojazdowe do pętli Dąbrowa Miętowa).
Podstawowe kursy linii 29 będą wykonywane w dni powszednie od pon. do pt. poza okresem letnich wakacji szkolnych w godz. 14-17, a w soboty w godz. 12.30-16. Poza tym uruchomione zostaną w godz. porannych we wszystkie dni tygodnia kursy dojazdowe do pętli „Dąbrowa Miętowa”.
Docelowo trolejbusy linii 29 kursować będą w obie strony ulicami: Świętojańską, 10 Lutego i Warszawską, łącząc Węzeł Franciszki Cegielskiej z Osiedlem Fikakowo. Linia 29 będzie wówczas funkcjonować całodziennie, co 15 minut.
Z Węzła F. Cegielskiej autobus 05 kursuje Drogą Gdyńską, ul. Łużycką, Stryjską, al. Zwycięstwa, Wielkopolską i dalej dotychczasową trasą.
W kierunku do Węzła F. Cegielskiej od przystanku „Plac Górnośląski” autobus kursuje ul. Wielkopolską, al. Zwycięstwa, Stryjską, Łużycką, Sportową, Górskiego i Drogą Gdyńską. Zamiast przystanków „Redłowo SKM” przy Drodze Gdyńskiej dla linii 05 obowiązują przystanki „Redłowo SKM - Stryjska” przy ul. Stryjskiej.