803 (412) 2007-05-11 - 2007-05-17

Nowy przewoźnik w gdyńskiej komunikacji

Od 1 maja br. na ulicach Gdyni jeździ nowy Solaris Urbino 112, który obsługuje linię Gdynia Chylonia - Demptowo. Przewoźnikiem, który wygrał przetarg jest firma Veolia Transport Gdynia. Dodajmy, że firma ta już działa na rynku gdyńskim i zajmuje się obsługą linii S, która łączy gdyńskie Pustki Cisowskie z Sopotem.

Firma Veolia Transport działa w 25 krajach na świecie, zatrudnia 72 tys. pracowników, ma 30 757 pojazdów. Jej obroty przekraczają 4 mld 300 tys. Euro. W Polsce na rynku przewozów działa od 5 lat. W Gdyni przewoźnik przejął na początku 2007 r. od Brytyjczyków sprywatyzowany w maju ubiegłego roku PKS.

Warto na koniec dodać, że nowy autobus na linii 114 wyposażony jest w kamery rejestrujące sytuację wewnątrz pojazdu i przed nim. Materiał filmowy jest doskonałej jakości i może służyć jako dowód w ew. przypadkach wykroczeń, czy kolizji.

Dotychczas kamery zainstalowano w 6 pojazdach gdyńskiej komunikacji, lecz do końca wakacji planowane jest zamontowanie monitoringu w 12 kolejnych, a za trzy lata wszystkie gdyńskie autobusy i trolejbusy wyposażone będą w kamery.

Ważne: w tych pojazdach w których monitoring już działa, nie odnotowano dotąd żadnego przypadku dewastacji.