803 (412) 2007-05-11 - 2007-05-17

Wiadomości sportowe

W dniach 21-22 kwietnia w Bielawie odbyły się zawody pływackie seniorów, tzw. masters.

Grupa pływacka Gdynia Masters stawiła się na tych zawodach w niedużej 6 osobowej ekipie, lecz i tak przywiozła do domu aż 20 medali.

Na Mistrzostwach Masters Dolnego Śląska należący do gdyńskiej grupy Zbigniew Klukowski uzyskał na 100 m stylem klasycznym (żabką) wynik 1 min 18,82 sek., co stanowi czas lepszy od rekordu Europy na basenie 25 m. Uzyskany wynik nie może jednak być uznany za formalny rekord Europy ze względu na niespełnienie przez organizatorów zawodów odpowiednio wysokiego poziomu technicznego pomiaru czasu.

***

21.04.2007r. w hali lekkoatletycznej Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Olimpijskiej odbył się XV Festiwal Skoku o Tyczce im. Walentego Wejmana, wieloletniego działacza i trenera sekcji lekkiej atletyki Stoczniowego Klubu Sportowego „Bałtyk”.

Zawody odbyły się w pięciu kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców oraz w kategorii weteranów.

Sportowcom rywalizację umilał zespół muzyczny Detko Band, a jego lider Jerzy Detko ustanowił rekord świata w skoku o tyczce w kapeluszu, pokonując wysokość 225 cm.

Podczas zawodów ustanowiony został rekord Polski młodziczek, a jego autorką jest zawodniczka SKLA Sopot, Agnieszka Kolasa, która pokonała wysokość 371 cm.

W imprezie startowało ogółem 107 zawodników z całej Polski.

Organizatorami imprezy byli Urząd Miasta Gdyni, Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Klub Lekkoatletyczny „Gdynia”.