803 (412) 2007-05-11 - 2007-05-17

Wystawy, wystawy

Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek ma zaszczyt zaprosić na wystawę prac niepełnosprawnych artystów p.t. „Gdynia bez barier”, w Galerii Ratusz (I piętro Urzędu Miasta Gdyni).
Wystawa „Gdynia bez barier”, to inicjatywa prezentująca dorobek twórczy niepełnosprawnych mieszkańców Gdyni. Wśród autorów prac znaleźli się wychowankowie i podopieczni Gdyńskiego Stowarzyszenia „Promyk”, Klubu Miłośników Sztuki pod egidą Stowarzyszenia Pomocy Osobom Twórczym oraz Stowarzyszenia Chorych na Chorobę Parkinsona i ich Rodzin.
Na wystawie prezentują oni różnorodne dziedziny sztuki, wśród których są się m.in. akwarele, grafiki, obrazy olejne, gobeliny oraz serwetki.
Wystawa potrwa do 31 maja 2007 roku.

                                                                    ***

Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę zorganizowaną z okazji 10- lecia stowarzyszenia do lokalu artystycznego Tygiel w Gdyni przy ul. Abrahama 86 /wejście od ul.Władysława IV/
Do końca maja w godz. 14.00 - 19.00 można oglądać prace plastyczne artystów zrzeszonych w ERA ART. Wstęp wolny.
Jednocześnie przypominamy, że w galerii „Profile” w Gdyni przy ul.Wojewódzkiej 7 /Wzgórze św.Maksymiliana/ trwa wystawa obrazów Karoliny Sprung Zalewskiej - „Wiosenne Malowanie”. Wstęp wolny, codziennie w godz.12.00 - 18.00.

                                                                    ***

Koło Plastyków im. prof.Wacława Szczeblewskiego przy Towarzystwie Miłośników Gdyni serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy plastycznej Włodzimierza Radziszewskiego ktora odbędzie się dnia 11 maja 2007r. o godz. 17.00 w siedzibie TMG w Gdynia ul.Władysława IV 51.

                                                                  ***

Galeria „Debiut” serdecznie zaprasza na wystawę malarstwa Martyny Jastrzębskiej. Młoda artystka (tegoroczna absolwentka Liceum Plastycznego w Orłowie) zaprezentuje fragment swojej najświeższej kolekcji, w której opisuje rzeczywistość językiem poetyckim. Jest to bardzo osobista, wręcz intymna sztuka, na obrazach pojawiają się osoby znajome, lub bliskie autorce.
Jednocześnie sporo tu pogodnego humoru i stylistycznego dowcipu. Wernisaż wystawy odbędzie się 15 maja 2007 r. o godz. 12.20 w Galerii Debiut w Zespole Szkół Plastycznych w Gdynii Orłowo. ul. Orłowska 8.

                                                                ***

Do 17 maja br. w siedzibie Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych – Gdynia, ul. 3 Maja 27/31 prezentowana jest wystawa fotograficzna pt. „Gdynia – Moja Pasja”. Tematyka wystawy to Gdynia na przestrzeni kilku ostatnich lat.
Autorem prac jest Wojciech Kujatt, gdynianin, wielki pasjonat miasta, kolekcjoner tematyki gdyńskiej.