Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

804 (413) 2007-05-18 - 2007-05-24

Koncerty, spotkania, konkursy

Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Francuskiej, oddział w Gdyni zaprasza członków i sympatyków 18 maja br. o godz.17.00 na spotkanie pt. „Życie i twórczość Paula Cezanne”, które poprowadzi Halina Kuźmińska. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Towarzystwa w Gdyni przy ul. Starowiejskiej 54/4.

***

Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek, Dyrekcja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni oraz Dyrekcja Hotelu Nadmorskiego zapraszają 19 maja 2007 r. (sobota) godz. 12.00 do Hotelu Nadmorskiego, ul. Ejsmonda 2 na Gdyńską Biesiadę Literacką z Radosławem Sikorskim - Ministrem Obrony Narodowej, politykiem, politologiem, dziennikarzem, autorem książki „Prochy . Wstęp wolny!

***

Stowarzyszenie Concertino zaprasza w niedzielę 20 maja o godz. 18.00 do sali kameralnej przy ul. Popiela 24 w Gdyni Orłowie na koncert z cyklu „Gdyńskie Impresje Muzyczne 2007”.

W programie utwory Franciszka Lessla i Carla Reinecke na klarnet, waltornię i fortepian.

Wystąpi trio w składzie: Karol Respondek – klarnet, Piotr Pożakowski – waltornia, Rafał Lewandowski – fortepian. Wstęp wolny. Koncert dofinansowany z budżetu miasta Gdyni.

***

20 maja, o godz.19.00 na Pokładzie, na skwerze Kościuszki zabrzmią utwory z repertuaru Deep Purple, w wykonaniu Free Blues Band, podczas koncertu pt. „Tribute to Deep Purple”.

Free Blues Band to grupa blues’owa grająca od ponad 20 lat muzykę pełną ekspresji, która łączy elementy rythm’n’blues’a, soul, funky i niektórych obszarów jazzu.

Bilety w cenie 25 PLN - przedsprzedaż, 35 PLN - w dniu koncertu, do nabycia w Tawernie.

***

Przystań poetycka „Strych” i Centrum Kultury w Gdyni zapraszają 23 maja 2007 r. (środa) - o godz. 19.00 na VI Wielkie Poetyckie Pranie czyli konkurs jednego wiersza. Wystarczy osobiście zaprezentować, jeden nigdzie nie publikowany i nie nagradzany wiersz oraz złożyć podpisaną kopię tegoż na ręce jury. Pula nagród - 600 PLN . Wszystkie nagrodzone teksty zostaną opublikowane w dwumiesięczniku literackim „Autograf”. Konkurs poprowadzi Wojciech Boros.

Kawiarnia „STRYCH” tel.: (058) 620 30 38, Gdynia, pl. Kaszubski 7B, (wejście od - ul. S. Żeromskiego).