805 (414) 2007-05-25 - 2007-05-31

35 lat VI LO

2.06.2007 roku VI Liceum Ogólnokształcące im. Wacława Sierpińskiego przy ul. Kopernika świętować będzie 35-lecie istnienia.
Plan obchodów:
- godz.9.00. -Msza św. w kościele oo. Franciszkanów w intencji absolwentów, uczniów i pracowników „Szóstki”. Podczas mszy zostanie poświęcona i przekazana uczniom replika sztandaru szkoły ufundowana przez Radę Rodziców.
- godz.10.30 - Uroczystość na boisku szkolnym:okolicznościowe przemówienia i wręczenie nagród. Po uroczystości - długo oczekiwane spotkanie absolwentów i nauczycieli. Na fali wspomnień przeniesiemy się nie tylko w czasie, ale i w przestrzeni – organizatorzy proponują RAJD DO WIEŻYCY – na szkolnym boisku.
- godz.20.00 -Bal Absolwentów w hotelu „Faltom” w Rumi.
Dodajmy, że absolwenci gdyńskiej szóstski spotkają się już po raz trzeci (poprzednie zjazdy odbyły się w 1997 roku i 2002).
Tegoroczny zjazd nawiązywać będzie do słynnych Rajdów do Wieżycy, które co roku odbywają się na początku września. Od ponad trzydziestu lat młodzież z nauczycielami wyjeżdża pociągiem ze stacji Gdynia Główna do Wieżycy. Po drodze i na miejscu trzeba wykonać różne zadania, wykazać się sprawnością. Ten rajd, a zwłaszcza „obrzędy inicjacyjne”, w których uczestniczą pierwszaki, stanowi prawdziwą przepustkę do szkolnego życia. Dopiero po nim tak naprawdę jest się pełnoprawnym uczniem „Szóstki”.
Na spotkaniu z okazji 35- lecia będzie można odnaleźć tę atmosferę – skosztować rajdowej grochówki, porównać swą sprawność i kondycję z tą sprzed lat, bo właśnie Rajd do Wieżycy będzie motywem przewodnim tego dnia. I choć wszystko odbywać się będzie na szkolnym boisku, z pewnością nie zabraknie wrażeń, wspomnień i wzruszeń...
Przypomnijmy, że VI LO należy do czołówki pomorskich i krajowych szkół średnich. Pochwalić może się: 50 laureatami i 119 finalistami olimpiad przedmiotowych na szczeblu centralnym i międzynarodowym, w pierwszym roku obowiązywania tzw. nowej matury (2005) zdali ją wszyscy absolwenci – i to najlepiej w Gdyni, w rankingu szkół ponadgimnazjalnych publikowanym przez „Rzeczpospolitą” i „Perspektywy” zajęła V miejsce w województwie pomorskim i 76 miejsce w kraju.