806 (415) 2007-06-01 - 2007-06-07

Wystawy, wystawy

We wtorek 5 czerwca o godzinie 16.00 w Galerii „RATUSZ”, mieszczącej się w Urzędzie Miasta Gdyni przy al. Marsz. Piłsudskiego 52/54. / I piętro/ odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Arturo Mari oraz Adama Bujaka „Promieniowanie Świętości”.
Wystawa ta to zbiór wybranych 51 fotografii z ogromnej kolekcji światowej sławy artystów, osobistych fotografów Papieża Jana Pawła II.
Prezentowane zdjęcia stanowią dokumentalny zapis całego pontyfikatu Papieża Polaka, momenty dobrze nam znane, jak i te bardzo osobiste.
Wystawa fotograficzna została zorganizowana przez gdyński samorząd, aby w sposób szczególny upamiętnić 20 rocznicę wizyty Ojca Świętego w Gdyni.
Wystawę można oglądać do 29 czerwca br.

***

11 czerwca 1987 roku, równo 20 lat temu Jan Paweł II gościł w Gdyni. Z tej okazji Klub Św. Gabriela przy Polskim Związku Filatelistycznym organizuje w dniach od 2 do 11 czerwca br. wystawę filatelistyczną w Sali wystawowej „Gemini”.
Uroczystego otwarcia wystawy w sobotę 2 czerwca 2007 roku o godz. 15.00 dokona ks. arcybiskup Tadeusz Gocłowski w asyście Marszałka Województwa Pomorskiego i Prezydentów Gdyni i Gdańska, którzy przyjęli patronat honorowy nad wystawą.
Wystawa będzie otwarta od godz. 11.00 do godz. 18.00 (oprócz poniedziałku 4 czerwca), a w ostatnim dniu tj. w poniedziałek 11 czerwca 2007 roku przewiduje się uruchomienie stoiska Poczty Polskiej z kasownikiem okolicznościowym i datą 11 czerwca 2007 GDYNIA 1.
Z okazji Wystawy XX-tej Rocznicy pobytu Jana Pawła II w Gdyni w Gdańsku Poczta Polska wydała także dwie okolicznościowe karty pocztowe z widokami ołtarza na Skwerze Kościuszki oraz pamiętnego ołtarza – okrętu na gdańskiej Zaspie.
Wspomniane kartki pocztowe oraz specjalnie wydany katalog wystawy, zawierający wypowiedzi protektorów wystawy oraz krótkie artykuły omawiające tamte niezapomniane dni wraz z reprodukcjami niektórych walorów filatelistycznych w kolorze będzie można nabyć na wystawie. Na wystawie poza walorami filatelistycznymi przewidziany jest również pokaz monet i medali związanych z wizytą Jana Pawła II w Gdańsku i Gdyni w roku 1987.
Uzupełnieniem wystawy będzie pokaz zdjęć autorstwa Haliny Wasielke – Cieślak z wizyty Papieża na Skwerze Kościuszki w roku 1987 oraz niepublikowanych jeszcze nigdy wyjątkowo pięknych zdjęć nocnych z pożegnania Ojca Świętego wokół Jego Pomnika przy kościele NMP w Gdyni – kiedy odchodzi do domu ojca.

***

Galeria Debiut serdecznie zaprasza do swojej siedziby na ul. Orłowskiej 8 na wystawę „Fakultety”, na której prezentowane są prace uczniów.
Wystawa potrwa do 19.06.07

***

Od 2 - 15.06 w Cafe Contrast na plaży Śródmieście czynna będzie wystawa fotografii podwodnej. Wystawa zaprezentowana zostanie w ramach III Gdyńskiego Weekendu Nurkowego.

***

Do 14 czerwca br. w siedzibie Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych – Gdynia, ul. 3 Maja 27/31 eksponowana będzie wystawa malarstwa pt. „Świat w moich oczach”. Autorem prac jest twórca amator Andrzej Szajna.
Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 20.00.