Uwaga! W sobotę PKO Gdynia Półmaraton. Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
807 (416) 2007-06-08 - 2007-06-14

Wystawy, wystawy

W dniach od 12 do 29 czerwca br., w Gdyni, na Skwerze Kościuszki, w okolicach fontanny ustawiona będzie wystawa plenerowa „Komunistyczny skansen - Białoruś". Wystawę zorganizowało Centrum Współpracy Młodzieży w ramach projektu „Wizyty stażowe i staże dla rozwoju II".
Projekt uzyskał dofinansowanie Miasta Gdyni oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności z Programu „RITA" - Przemiany w Regionie.
Na fotografiach można zobaczyć prześladowania demokratycznej opozycji, portrety ofiar, demonstracje uliczne.
***
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami zaprasza na wystawę złożoną z prac nadesłanych na II edycję konkursu plastycznego pt. „Gdyńskie zwierzęta". Na konkurs nadesłano ponad 280 prac z czego jury nagrodziło 19 i wyróżniło 41 prac.
Oto laureaci:Grand Prix - Monika Nadolska - praca p.t. ,,Macierzyństwo"
W kategorii prac uczniów szkół średnich: I m.- Julia Hajel - „Gdyńskie gracje", II - Tomasz Lewandowski - ,,Gdynia chroni morświny".
W kategorii prac uczniów gimnazjów: I m. - Joanna Kalles - praca bez tytułu, II m. - Małgorzata Ponikowska - praca bez tytułu, III m. - Joanna Lemka - praca bez tytułu.
W kategorii prac uczniów szkół podstawowych: I m. - Natalia Wiśniewska - ,,Dojadanie po ludziach", II m. Klaudia Ciołek - ,,Kolorowa Gdynia" i Agnieszka Halasz - ,,Powrót do Gdyni", III m. - Kinga Karasiewicz -,,Sarenka" i Albert Bielecki - p.t. ,,Lot nad klifem".
W kategorii prac uczniów jednostek terapeutycznych: I m. - Tomasz Rogaczewski - „Moje bociany", II m.- Sławek Matlewski i Marcin Lewiński - „Nasi przyjaciele" i Marcin Baran - ,,Dziki".
W kategorii prac dzieci przedszkolnych: I m. Nikola Andrykiewicz -,,Gdyńskie zwierzęta" i Klaudia Bekulek -,,Pieski na spacerze", II. m Kamila Pietrzak - ,,Kocie zabawy" i Jerzy Kolbusz - „Pudelek z muszelek". III m. - Małgosia Rutkowska - ,,Kaczki z małymi".
Wystawa czynna jest w siedzibie Towarzystwa Miłośników Gdyni przy ul. Władysława IV 51 do 14 czerwca - włącznie.
***
W Sali Wystawowej w Centrum Kultury i Rozrywki „Gemini", ul. Waszyngtona 21 czynna jest „Wystawa filatelistyczna - XX rocznica pobytu Jana Pawła II w Gdyni" - zorganizowana przez Klub Św. Gabriela przy Polskim Związku Filatelistycznym.
Wystawa upamiętnia XX rocznicę pobytu Jana Pawła II w Gdyni. Pamiętna papieska homilia skierowana do ludzi morza wygłoszona została na Skwerze Kościuszki, kilkadziesiąt metrów od miejsca ekspozycji. Podczas trwania wystawy możliwy jest zakup okolicznościowych kart pocztowych z widokami ołtarza na Skwerze Kościuszki i gdańskiej Zaspie.
Atrakcją dla kolekcjonerów będzie uruchomienie 11 czerwca stoiska Poczty Polskiej z kasownikiem okolicznościowym z datą 11 czerwca 2007 r.
Czas trwania 2 - 11 czerwca 2007 r, w godz. 11.00 - 18.00.
Cena biletu normalnego - 2 zł, ulgowego - 1 zł.
W soboty wstęp bezpłatny.
***
15 czerwca w sali wystawowej Muzeum Miasta Gdyni w Centrum Kultury i Rozrywki Gemini zostanie otwarta ekspozycja główna 7 Międzynarodowego Nadbałtyckiego Triennale Miniatury Tkackiej.
Jest to już siódma edycja tej imprezy. W ciągu kilkunastu lat gościła ona artystów z Polski, większości krajów Europy- zwłaszcza krajów nadbałtyckich, Izraela, Japonii i Ameryki Południowej.
W tym roku pokazujemy 98 prac artystów z 22 krajów. Laureaci otrzymują Grand Prix Prezydenta Miasta Gdyni i Nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego.
Od 1999 gdyńskie Triennale towarzyszy Międzynarodowemu Triennale Tkaniny w Łodzi- jednej z najbardziej znanych wystaw tkaniny na świecie.
Obok ekspozycji głównej można będzie zobaczyć prace dwóch laureatek poprezdniej edycji Triennale. W tym roku odbędzie się także 19 wystaw towarzyszących w muzeach i galeriach Trójmiasta i okolic.
Wystawa trwać będzie do 25. 08. 2007

  • ikonaOpublikowano: 06.06.2007 00:00
  • ikona

    Autor: Aleksandra Krzymińska

ikona