808 (417) 2007-06-15 - 2007-06-21

Festyny i piknik

17 czerwca br. w godz. 12.00 - 15.30 w Szkole Podstawowej nr 37 w Gdyni Wiczlinie, na placu szkolnym odbędzie się Festyn Rodzinny.
Organizatorzy zapraszają uczniów szkoły, absolwentów, ich rodziny, przyjaciół, a także wszystkich mieszkańców dzielnicy.
W programie przewidziano m. in. występy uczniów, zawody sportowe, loterię fantową. Dla łasuchów przygotowana będzie kawiarenka z domowymi wypiekami i wyborną kawą oraz wiejskie jadło: smalec, tradycyjnie pieczony chleb, grochówka, kiełbaski z grilla. Dla dzieci niewątpliwą atrakcją będzie malowanie twarzy. Wszystkim gościom czas umilać będzie muzyka, przygotowana przez szkolnych DJ-ów. Będzie możliwość zmiany fryzury!!!!! Dochód z festynu przeznaczony będzie na zakup pomocy dydaktycznych i sprzętu audiowizualnego dla uczniów tej szkoły.
***
19.06.2007 (wtorek) w godz. 10.00-13.00 w Zespole Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni przy ul. Sambora 48 odbędzie się festyn środowiskowy dla młodzieży i okolicznych mieszkańców, poświęcony szeroko pojętemu bezpieczeństwu, pt. "Poczuj się bezpiecznie".
Szkoła chce w niekonwencjonalny sposób zachęcić młodzież do zapoznania się z zawodami związanymi z bezpieczeństwem, przybliżyć im wiedzę na temat tych zawodów oraz zachęcić do myślenia o własnej drodze zawodowej, która w przyszłości może być związana ze służbami mundurowymi.
W trakcie festynu zaplanowano turniej koszykówki, podczas którego rywalizować będą ze sobą reprezentacje służb mundurowych (Straż Graniczna, Żandarmeria Wojskowa, Policja, Straż Miejska) a także reprezentacja młodzieży szkolnej i reprezentacja nauczycieli szkoły. Zwycięzcy eliminacji grają o Puchar Dyrektora Szkoły.
Ponadto w programie przewidziane są pokazy: grupy antyterrorystycznej i psów obronnych. Imprezę uświetnią występy grup chearleaderek i szkolnego zespołu muzycznego. Przewidziane liczne konkursy i atrakcyjne nagrody.
***
Rada Dzielnicy Obłuże zaprasza mieszkańców dzielnicy na piknik rodzinny „Dzień Dziecka", który odbędzie się w niedzielę 17 czerwca 2007 roku w godz.13.00-16.00 na terenie rekreacyjnym przy ul. Piekarskiej na Obłużu.