808 (417) 2007-06-15 - 2007-06-21

Gdynia na Kieler Woche 2007

W dniach 16- 24.06.2007 w Kiloni (Niemcy) odbędzie się już po raz 125. międzynarodowa impreza „Kieler Woche". Jest to najważniejsza impreza letnia Niemiec odwiedzana corocznie przez około 3,5 miliona turystów.
Po raz kolejny w Kiloni zaprezentuje się Gdynia, a nasze stoisko będzie jednym z elementów polskiej ekspozycji (wystawiamy m.in. materiały promocyjno- informacyjne o mieście)w ramach corocznego „Rynku Międzynarodowego". Ma on charakter festynu ludowego. Poszczególne kraje pokazują to co maja najlepszego: m.in. wyroby rzemiosła artystycznego, regionalną kuchnię, a także muzykę charakterystyczną dla swojego regionu, udzielają informacji turystycznych oraz prezentują materiały promocyjne Na polskim stoisku będą oczywiście wyroby z bursztynu oraz rękodzieła z regionu Kaszub a także polskie rarytasy kulinarne.
Turyści, którzy odwiedzą „Kieler Woche", przed Ratuszem na scenie głównej, zobaczyć będą mogli występ Waldemara Malickiego („Klasyka z przymrużeniem oka"). jednego z najbardziej wszechstronnych pianistów polskich- solistę, kameralistę i improwizatora. Polskę reprezentować będzie również grupa taneczna „Fix" ( show- dance, hip- hop, disco).
Przypomnijmy, że Kilonia, to jedno z 15 miast siostrzanych Gdyni. Nasza współpraca zaczęła sie w 1985 r.
Dodajmy, że tegoroczny program „Kielere Woche" przewiduje 1500 imprez, m.in. Międzynarodowe Forum Miast, którego tematem będzie: „Transgraniczna współpraca w rejonie Morza Bałtyckiego i Północnego- potencjał i możliwości finansowania przez Unię Europejską", w którym uczestniczyć będą z Gdyni wiceprezydent Ewa Łowkiel i radna Joanna Chacuk.