811 (420) 2007-07-06 - 2007-07-12

Piknik rodzinny w Orłowie

7 lipca na plaży przy Tawernie Orłowskiej w godzinach 12.00 - 20.00 odbędzie się 4 edycja „Pikniku rodzinnego". Organizatorzy przewidzieli moc atrakcji dla dzieci i dorosłych.
W ramach Pikniku w godzinach od 12.00 do 20.00 odbędzie się Festyn Rybacki, podczas którego orłowscy rybacy przygotują świeżo wędzone ryby. Nie zabraknie też jadła polskiego. Dla dzieci będzie wata cukrowa. Na pobliskim jarmarku ludowym będzie można znaleźć stoiska z balonikami, bursztynami, z ceramiką. Dodatkową atrakcją będzie pokaz grancarstwa na kole. Pierwsze trzy godziny imprezy, to zabawy i konkurs budowania zamków z piasku, pokazy walk wschodnich i sumo oraz nauka capoeiry dla dzieci.
Na plaży ratownicy z Poszukiwawczego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, wraz z czteronożnymi przyjaciółmi przez cały dzień będą urządzać pokazy ratownictwa oraz udzielania pierwszej pomocy.
Dzieci będą mogły zwiedzić samochody oraz porozmawiać z funkcjonariuszami policji i straży pożarnej.
Organizatorzy zadbali również o odpowiednią dawkę sportu. W programie nauka i pokazy gry w golfa, ścianka wspinaczkowa, konkursy przeciągania liny oraz wesołe miasteczko na terenie którego organizowane będą liczne gry zręcznościowe.
A ponadto zjeżdżalnie, banggi, samochodziki, strzelnice, zamki. Dla miłośników tańca w latynoamerykańskich rytmach wystąpi zespół Milano, prowadzący liczne pokazy oraz naukę salsy.
Dorota Brzozowska w pokazie „Cudaki, zwierzaki i inne baloniaki" przedstawi techniki kręcenia różnych figur z balonów, które trafią potem w ręce zgromadzonej publiczności.
W ramach: „Galerii pod chmurką" - trójmiejscy artyści zaprezentują prace plastyczne w Cafe Galeria. Na parkanie przy szkole plastycznej Jerzy Okoń i Marian Bach będą przedstawiać i sprzedawać swoje obrazy. Natomiast Muzeum Miasta Gdyni przygotuje wystawę o mieście.
Teatr Duo-fix podczas interaktywnego programu dla dzieci przedstawi przygody „Pędziwiatra" przemierzającego świat, czemu będą towarzyszyły liczne zabawy z nagrodami.
Tradycyjnie już w Orłowie, w godzinach 13.00 - 18.00, odbędą się Eliminacje do IX Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu, które zakończy wręczenie pucharów i nagród.
Zwieńczeniem dnia będzie występ gwiazdy wieczoru - Tercetu Egzotycznego.
Oto szczegółowy program:
godz.12.00-13.35 Spektakl "Pędziwiatr i Piórko" - Teatr Duo-fix
godz.13.00-17.00 Eliminacje IX Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu (zgłoszenia i zapisy od godz. 11.00 - biuro organizacyjne na plaży, za Tawerną Orłowską. Wpisowe - 5 zł dzieci, 10 zł - dorośli)
godz.14.00-16.00 - „Cudaki, zwierzaki i inne baloniaki" - grupa teatralna Compania Curioso
godz.15.00-18.00 - Bańkowe fantazje
godz.16.30-18.00 Występ zespołu Milano - muzyka latynoamerykańska, pokazy i nauka salsy
godz.18.00 Zakończenie eliminacji IX Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu - wręczenie nagród
godz.18.30-20.00 Tercet Egzotyczny - koncert
godz. 20.00 Spektakl Sceny Letniej Teatru Miejskiego - Zorba (bilety w cenie promocyjnej).
Kalendarz innych lipcowych wydarzeń kulturalnych w Gdyni zamieszczamy na str 2.