811 (420) 2007-07-06 - 2007-07-12

Wakacyjne remonty

14 milionów złotych w tegorocznym budżecie Miasta zarezerwowano na remonty gdyńskich placówek oświatowych. Prace zostaną wykonane w 61 obiektach poczynając od przedszkoli po ośrodki szkolno - wychowawcze. Przed pierwszym dzwonkiem po wakacjach powinna zakończyć się większość z nich.
5 milionów złotych pochłoną prace termomodernizacyjne (czyli wymiana centralnego ogrzewania, stolarki okiennej, ocieplenie budynków i wykonanie elewacji), na które Gdynia otrzymała 4 miliony zł dofinansowania z Unii Europejskiej.
Przypomnijmy, że placówki, które zostaną poddane termomodernizacji w tym roku to: Zespół Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych wraz z Zespołem Szkół Usługowych, Zespół Szkół Zawodowych Nr 2, Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 40. W roku 2008 kompleksową termomodernizacją objęte, w ramach tego samego programu, będą jeszcze: Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 4, Zespół Szkół Specjalnych Nr 17, Samorządowa Szkoła Podstawowa Nr 20 oraz Samorządowa Szkoła Podstawowa Nr 18.
Dodajmy, że w 17 placówkach w tym roku już została wymieniona stolarka okienna, na co przeznaczono pół miliona złotych. Z kolei na remonty łazienek zarezerwowano 3 mln złotych. Za rok taka sama kwota pozwoli sfinansować remonty łazienek już w ostatnich czekających na nie gdyńskich placówkach oświatowych.