Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa  Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa 
814 (423) 2007-07-27 - 2007-08-02

Gdynia w kwiatach - ostatnie dni konkursu!

Już po raz trzynasty Prezydent Gdyni ogłosił konkurs GDYNIA W KWIATACH, w którym mogą wziąć udział wszyscy, którzy kwiatami w oknach, na balkonach, loggiach, tarasach, dachach, w ogrodach i na rabatach - przysparzają urody naszemu miastu.
Konkurs obejmuje teren całego miasta Gdyni. Do konkursu mogą być zgłaszane wszystkie obiekty wymienione w zgłoszeniu, ozdobione kwiatami, zielenią, elementami małej architektury. Zgłoszenia będą rozpatrywane w trzech kategoriach:
I. właścicieli lokali w budynkach wielorodzinnych,
II.właścicieli budynków jednorodzinnych,
III. instytucji, firm, wspólnot mieszkaniowych i innych właścicieli budynków wielorodzinnych
Uczestnicy zgłaszają zamiar przystąpienia do Konkursu na kuponach wydrukowanych w „Ratuszu" (kupony do pobrania również tutaj). Każdy balkon, okno, taras, loggia, dach, wejście, ogródek i otoczenie budynku powinno być sfotografowane przez właściciela. Fotografie powinny być kolorowe o wymiarach min. 10x15 (maksymalnie - 3 szt.). Kupony wraz ze zdjęciami należy składać w Zespole Prasowym Urzędu Miasta (p. 202) lub wysyłać pocztą na adres: Zespół Prasowy Urzędu Miasta Gdyni, al. Marsz. Piłsudskiego 52/54, 81-382 Gdynia.
Termin składania kuponów upływa z dniem 31 lipca.
Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi we wrześniu na imprezie „Dary Ziemi i ..." w parku Kolibki.
Komisja konkursowa pod przewodnictwem Aleksandra Janty przyzna nagrody Prezydenta Miasta w ww. kategoriach o wartości 700,00 zł netto każda oraz po trzy wyróżnienia w każdej kategorii po 150 zł netto.
Dodatkowo Rada Dzielnicy Śródmieście w ramach konkursu „Gdynia w kwiatach" przyzna wyróżnienia za „najpiękniejsze podwórko lub jego fragment" w dzielnicy Śródmieście.
Wyróżnienia w kategoriach:
- podwórka kamienic, bloków (jako całość)
- fragment podwórka (trawnik, gazon, klomb, kwietnik itp.)
- posesja indywidualna.
W załączeniu należy przedstawić zdjęcie elementu konkursowego oraz jego kilku zdaniowy opis. Termin zakończenia przyjmowania zgłoszeń: 31 lipca 2007 r.
W tym roku - poza regulaminowymi nagrodami i wyróżnieniami - także wspaniałe dary od sponsorów: Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza funduje podwójne zaproszenie na wybrany spektakl, Hotel Nadmorski- voucher na zabiegi w ośrodku Genesis Spa, Delikatesy BOMI - kosze delikatesów oraz niespodzianki, restauracja DOBRY ADRES podwójne zaproszenie na lunch w letnim ogródku, autorzy red. Małgorzata Sokołowska - Encyklopedię Gdyni i Sławomir Kitowski - najnowszy album o naszym mieście.