814 (423) 2007-07-27 - 2007-08-02

Informacja turystyczna dla niepełnosprawnych

Znasz hotel, ośrodek wczasowy, domek letniskowy, który jest dostosowany do potrzeb osoby niepełnosprawnej? A może jesteś jego właścicielem lub dyrektorem? Podaj nam adres, a my podamy go osobom niepełnosprawnym - apeluje Beata Wachowiak - Zwara, Pełnomocnik Prezydenta Gdyni ds. osób niepełnosprawnych. Do współpracy zaprasza także biura turystyczne.
Nie chodzi o rehabilitację. Osoba niepełnosprawna to nie osoba chora - dodaje Pełnomocnik, tłumacząc, że niepełnosprawni ze swoją rodziną albo znajomymi chcą wyjechać na wakacje, nie martwiąc się np. o trzy schody do restauracji.
Informacje o dostosowanych obiektach można przekazywać do Urzędu Miasta Gdyni - Samodzielny Referat ds. Osób Niepełnosprawnych, email: niepełnosprawni@gdynia.pl lub wpisać na forum portalu dla osób niepełnosprawnych www.niepelnosprawni.pl w dziale turystyka i rekreacja. Czekamy również na zdjęcia polecanych obiektów.
Przekazane informacje posłużą do stworzeniach bazy obiektów turystycznych, która zostanie zamieszczona na oficjalnej stronie UM - www.gdynia.pl