814 (423) 2007-07-27 - 2007-08-02

Wystawy, wystawy

Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę prof. Andrzeja Banachowicza „Małe Formy Przestrzenne" , która będzie czynna w dniach 27 lipca - 9 września br, w godz. 12.00 - 18.00 w Galerii PROFILE, Gdynia, ul. Wojewódzka 7 /Wzgórze św.Maksymiliana/. Wstęp wolny.
Artysta oprócz wielkoformatowych tkanin tworzy niewielkie obiekty - małe formy przestrzenne - i one właśnie będą przedmiotem wystawy. Wystawa towarzyszy IV Ogólnopolskiemu Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej - Trójmiasto 2007.
***
Do 16 sierpnia br. w siedzibie Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych - Gdynia, ul. 3 Maja 27/31 eksponowana będzie wystawa malarstwa Elżbiety Bieńko-Kornackiej pt. „Po tamtej stronie Światła..."
Poza malarstwem ezoterycznym artystka poświęca czas twórczości związanej z Kaszubami, malując na szkle Madonny Kaszubskie.
Ekspozycję można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 20.00
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę malarstwa Joanny Bentkowskiej - Hlebowicz.
Wystawa będzie trwała do 31 sierpnia br, w godz.14.00 - 19.00 w lokalu artystycznym Tygiel, Gdynia,ul. Abrahama 86 /wejście od ul.Władysława IV/
Wstęp wolny.
***
W Galerii Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego trwa wystawa wzornictwa przemysłowego DESIGN.PL. Wystawa ta została przygotowana przez fundację „pro DESIGN.PL" razem z Instytutem Adama Mickiewicza. Więcej informacji o wystawie DESIGN.PL oraz o fundacji pro DESIGN.PL można znaleźć na stronie www.pro-design.pl.
Roboczym tytułem wystawy jest hasło „Wzornictwo jakie mamy, wzornictwo jakiego potrzebujemy". W części „Wzornictwo jakie mamy" pokazano najlepsze, zaprojektowane przez polskich projektantów i wykonane w Polsce, wyroby przemysłowe. W części „Wzornictwo jakiego potrzebujemy" zaprezentowano projekty i rozwiązania, które są potrzebne Polakom w naszej specyficznej sytuacji odrodzenia narodowego. Wystawa potrwa do 9 sierpnia, będzie czynna w godzinach od 10.00 do 18.00 siedem dni w tygodniu. Wstęp wolny
***
W Galerii „Ratusz", al. Marsz. Piłsudskiego 52/54 do 31 lipca trwa wystawa fotografii barwnej pt.: „Opticale", autorstwa Ewy Grabowskiej-Sadłowskiej.
Ta gdyńska fotografka i portrecistka prezentuje w Galerii „Ratusz" kolekcję portretów, wykonanych klasyczną techniką ręcznego fotomontażu. Przez wiele lat tworzyła fotografię teatralną, współpracując z teatrami Wybrzeża. Jej zdjęcia można znaleźć w licznych albumach, książkach, katalogach i plakatach. Obecnie prowadzi studio portretowe Afe! i wykłada fotografię w Policealnym Studium Reklamy.
Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.