Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI. Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI.
814 (423) 2007-07-27 - 2007-08-02

Żałoba narodowa

26 osób zginęło w wypadku autokaru, który przewoził polskich pielgrzymów z sanktuarium w La Salette we Francji. Prezydent Lech Kaczyński ogłosił trzydniową żałobę narodową od poniedziałku (23.07) do środy (25.07) włącznie. Na znak żałoby na Urzędzie Miasta Gdyni flagi zostały opuszczone do połowy masztów.


Gdynia 23 lipca 2007 r.
Pan
Wojewoda Województwa Zachodniopomorskiego
Robert Krupowicz

Pan
Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego
Norbert Obrycki

SZCZECIN


Panie Wojewodo!
Panie Marszałku!

W związku z wczorajszą, tragiczną katastrofą autokaru z pielgrzymami, których większość stanowili mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego, proszę w imieniu wszystkich gdynian - przyjąć wyrazy najgłębszego, współczucia i żalu. Jesteśmy zdruzgotani bezmiarem tego dramatu.
Nic nie jest w stanie ukoić rozpaczy i bólu osób, dotkniętych śmiercią najbliższych, a także cierpień cudem ocalałych lecz ciężko rannych w tym wypadku.
Mamy jednak nadzieję, że słowa solidarności w tych trudnych chwilach przyniosą choć odrobinę ulgi...

Z poważaniem
v- Prezydent Gdyni
Marek Stępa