Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
816 (425) 2007-08-10 - 2007-08-23

MOPS szuka wolontariuszy

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdyni zaprasza do współpracy wolontariuszy, którzy chcieliby pomagać osobom , które z jakiś względów tej pomocy potrzebują. Najczęściej są to osoby niepełnosprawne, starsze i chore.

Pomoc osobom niepełnosprawnym, to przede wszystkim bycie z nimi, towarzyszenie im, wspieranie i motywowanie do aktywności. Można z nimi wyjść na spacer, do kina, czy po prostu porozmawiać. Często osoby te otrzymują pomoc specjalistyczną, ale bardzo brakuje im rozmowy z drugą osobą.

Osoby starsze również oczekują towarzystwa wolontariuszy, rozmowy, wspólnego czytania prasy i książek. Często seniorzy mają dużo do powiedzenia ale brakuje im słuchaczy.

Pomoc dzieciom to zabawa z nimi i wypełnianie im czasu wolnego. Można organizować dzieciom różnego rodzaju zajęcia – teatralne, muzyczne, plastyczne, fotograficzne, majsterkowanie. Dzieci oczekują również pomocy w lekcjach i korepetycji z różnych przedmiotów.

W roku szkolnym 2007/2008 rusza w gdyńskim MOPS- sie pogotowie lekcyjne dla dzieci i młodzieży. Czekamy na wolontariuszy.

Wszystkie osoby, które czują, że chciałyby pomóc innym i dzielić z nim swój czas, prosimy o zgłaszanie się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdyni przy ul. Armii Krajowej 44, pokój 518, (V piętro), do koordynatora do spraw wolontariatu Gabrieli Czaplickiej.

Wolontariusze proszeni są o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30, tel. (058) 782 02 32.

ikona