Uwaga! W sobotę PKO Gdynia Półmaraton. Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
816 (425) 2007-08-10 - 2007-08-23

Wystawy, wystawy....

W ramach obchodów jubileuszu współpracy z duńskim partnerem - miastem Aalborg, Referat Współpracy z Zagranicą w Biurze Prezydenta oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni zorganizowały wystawę o tym mieście. Na wystawę składają się plansze informacyjne przybliżające Danię, Aalborg oraz szczegóły współpracy pomiędzy urzędami miast Gdyni i Aalborga oraz bibliotekami w obu miastach, a także zdjęcia Aalborga i okolic. Obecnie wystawę można oglądać w oknach Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni, przy ul. Morskiej 113. Następnie będzie ona prezentowana w innych filiach.

***
W Domku Abrahama, ul. Starowiejska 30 trwa wystawa „Man Ray Mag i Odkrywca”. Na polską premierę ekspozycji prac jednego z najbardziej pożądanych artystów świata, pioniera fotografii XX wieku, twórcy filmów eksperymentalnych i malarza, współtwórcy dadaizmu i surrealizmu, artysty, którego prace osiągają zawrotne sumy na aukcjach fotografii - MAN RAY’a zaprasza Fundacja „Positive Image” oraz Muzeum Miasta Gdyni. Wystawa pod tytułem „MAN RAY. Mag i Odkrywca” obejmuje 40 fotografii pochodzących z Archiwum Man Ray’a w Paryżu, wykonanych z zachowaniem oryginalności negatywów i techniki, przy współpracy z Man Ray Trust. Wśród prezentowanych prac są tak słynne fotografie jak: Le Violon d’Ingres, Le Baiser („Pocałunek”), Les Larmes (znane też jako „The Glass Tears” ), „Noire et Blanche”, „Erotique voilee”.Wybór prac obejmuje cztery tematy: Dada i Surrealizm, Odkrycia, Kobiety, Celebrieties. Większość prezentowanych fotografii powstała w latach 1922-1936, w okresie uznawanym za najciekawszy w twórczości artysty. Ekspozycja ma charakter multimedialny; składają się nań fragmenty jego filmów, archiwalne nagrania wywiadów z artystą, prace plastyczne w formacie 3D oraz przegląd ponad 1200 zdjęć w wersji elektronicznej. Ważną częścią wystawy jest dział poświęcony środowisku artystycznemu Paryża lat 20-tych i 30-tych, z kalendarium najważniejszych wydarzeń.

Wystawa trwa od 3 sierpnia do 3 września 2007, od wtorku do niedzieli, w godz. 10.00 - 16.00, bilet normalny 2 zł, ulgowy 1 zł; w soboty wstęp wolny!

***
Koło Plastyków przy Towarzystwie Miłośników Gdyni zaprasza na wernisaż malarstwa arch. Haliny Wysockiej w dniu 21 sierpnia 2007r. godz.17:00 do siedziby TMG przy ul.Władysława IV 51.Wystawa potrwa do 13 września 2007r.

***
Od 17 sierpnia do 19 września br. w siedzibie Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych – Gdynia, ul. 3 Maja 27/31 prezentowana będzie wystawa malarstwa Zenona Bzowego pt. „Piękne Południe”. Autor uprawia malarstwo amatorsko. Wcześniej zajmował się fotografiką pejzażową i portretową. Jego pasją są także podróże. W swoich obrazach utrwalił miejskie pejzaże i urocze zakątki obszaru śródziemnomorskiego – Hiszpanii, Włoch, Grecji i Afryki. Ekspozycję wzbogacąją również prace ukazujące romantyczny krajobraz ziemi kaszubskiej (cykl Moje Nostalgie). Wernisaż odbędzie się 17 sierpnia br. (piątek)– godz.17.00. Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 20.00

ikona