820 (429) 2007-09-14 - 2007-09-20

Co nowego w Experymencie ?

Centrum Nauki EXPERYMENT w Pomorskim Parku Naukowo - Technologicznym w Gdyni jest miejscem dla entuzjastów zabawy nauką i nauki poprzez zabawę. Czynne od wtorku do niedzieli (poniedziałki nieczynne), w godz. 10.00 - 16.00. Wstęp - bilet ulgowy 1 zł, bilet normalny 2 zł, dzieci do lat 4 - wstęp wolny. I ciągle przybywa atrakcji!

Zbuduj robota w EXPERYMENCIE

W dniach 15 i 16 br. września w Centrum Nauki EXPERYMENT w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbędą się warsztaty RoboCAMP. Warsztaty będą prowadzone przez pracowników, działającej w Pomorskim Parku Naukowo- Technologicznym w Gdyni, firmy E - Robot – RoboCAMP.

Zadaniem uczestników w wieku 9 - 14 lat będzie zbudowanie z wykorzystaniem zestawu LEGO Mindstorms robota oraz jego zaprogramowanie. Młodzież będzie miała niepowtarzalną szansę poprzez zabawę poznać algorytmy, podstawy konstrukcji maszyn oraz techniki programowania. Celem warsztatów jest rozbudzenie zainteresowania technologią, nauczenie pracy zespołowej oraz rywalizacji. Zainteresowanie przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów i nie ma już wolnych miejsc do udziału w warsztatach.

Zapraszamy jednak wszystkich chętnych do podpatrywania zmagań uczestników w konstruowanie robotów w dniach 15 i 16 września w godz. 10.00 – 16.00. Więcej informacji o EXPERYMENCIE i warsztatach RoboCAMP na www.experyment.gdynia.pl oraz www.robocamp.pl

***

„Aktywna edukacja w Centrum Nauki EXPERYMENT”

Centrum Nauki EXPERYMENT, działające w Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym w Gdyni rozpoczyna cykl szkoleń nauczycieli w ramach projektu creActive NET.

Szkolenia organizowane są dla nauczycieli przedmiotu ścisłego (fizyka, biologia lub przyroda) ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Tematem szkoleń będą zagadnienia z zakresu prowadzenia zajęć z biologii, fizyki i przyrody w Centrum Nauki EXPERYMENT, a także rola aktywnej edukacji w polskim systemie szkolnictwa. Szkolenia odbędą się na terenie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni, al. Zwycięstwa 96/98. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na szkolenie w terminie 19 -20.09.2007 (godz. 12:45 – 17:00).

Osoby zainteresowane, zapraszamy do kontaktu z Centrum Nauki EXPERYMENT nr tel. (058) 735 11 38.