Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

822 (431) 2007-09-28 - 2007-10-04

Harcerskie wspomnienia

W 2010 roku obchodzić będziemy 100. rocznicę powstania ruchu harcerskiego na ziemiach polskich i 80. rocznicę powstania harcerstwa w Gdyni. Aby uczcić obie te rocznice Stowarzyszenie „Czarna Czwórka", zrzeszające byłych członków Gdyńskiej Drużyny Harcerzy im. Bolesława Chrobrego, pragnie zachęcić gdyńskie harcerki i gdyńskich harcerzy - od najstarszych do najmłodszych - do spisania swoich wspomnień i opublikowania ich w książce pod roboczym tytułem: „Wspomnienia gdyńskich harcerzy" (1928-2010).
Zebraniem i przygotowaniem do druku nadesłanych wspomnień zajmie się Komitet Redakcyjny, działający pod patronatem Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka. Tworzą go zaś Joanna Ryba, Dariusz Małszycki, Eugeniusz Stanek, Marek Twardowski.
Apelujemy do Druhen i Druhów, o spisanie własnych przeżyć i wrażeń z lat harcerskich spędzonych w gdyńskich drużynach, z okresu przynależności do gdyńskich drużyn, poszerzone o okresy poprzedzające i następujące po okresie gdyńskim, o zastępowych, drużynowych, a także o interesujących postaciach z władz harcerskich lub o osobach z harcerstwem związanych, o podzielenie się swymi refleksjami na temat wpływu, jaki harcerstwo wywarło na Wasze dalsze życie, o opisanie zabawnych epizodów z życia harcerskiego lub najsilniejszych harcerskich przeżyć, o podzielenie się opowieściami z przeżytych biwaków i obozów. Szczegółowe informacje będzie można odnaleźć niebawem na stronach internetowych: www.czarna4.netg.pl, www.gdynia.pl (niebawem) lub kontaktując się z Komitetem Redakcyjnym pod nr telefonu 506 117 351.