822 (431) 2007-09-28 - 2007-10-04

Program pomocy dla sprawców przemocy

MOPS w Gdyni prowadzi drugą edycję programu edukacyjno - korekcyjnego dla osób stosujących przemoc wobec najbliższych. Program potrwa do końca roku. Są jeszcze wolne miejsca.
Program jest realizowany przez Zespół Placówek Specjalistycznych przy ul. Wejherowskiej 65. Konsultacje i spotkania odbywają się w poniedziałki i piątki w godz. 16.00 - 21.00 w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Gdyni przy ul. Armii Krajowej 44, IV piętro, pokój 415.
Kontakt telefoniczny pod numerem 0 662 72 80 05. W poniedziałki w godz. 15.00 - 21.00 i w piątki w godz. 9.00 - 21.00.
Program ma pomóc sprawcom w zaprzestaniu przemocy. Ma kształtować postawę partnerstwa i szacunku w stosunku do innych osób, spowodować branie odpowiedzialności za zachowania agresywne. Osoby mogą zgłaszać się do programu dobrowolnie lub za pośrednictwem pracowników socjalnych, policji, kuratorów czy też przez sąd.
Spotkania indywidualne oraz zajęcia grupowe odbywają się raz w tygodniu. Są to 3 - godzinne sesje w grupie około 6 - 10 osób.
Program ma charakter edukacyjny i korekcyjny. W części edukacyjnej uczestnicy zapoznają się z wiedzą na temat zjawiska przemocy. W części korekcyjnej zdobywają umiejętności jak nie stosować przemocy, trenują umiejętności społeczne i zachowania asertywne a także naukę konstruktywnego rozwiązywania sporów i korzystania ze wsparcia społecznego.
Zgłoś się do programu jeśli:
- zdarza się, że pod wpływem złości zaczynasz krzyczeć, wyzywać, obrażać najbliższych,
- wypowiadasz słowa i robisz rzeczy w stosunku do bliskich, których później żałujesz,
- niszczysz lub rzucasz przedmiotami,
- zdarza się, że kiedy się zdenerwujesz grozisz bliskim,
- zmuszasz bliskich do rzeczy, których nie chcą robić.
Jeśli zachowujesz się w ten sposób to znaczy, że stosujesz przemoc wobec bliskich...