825 (434) 2007-10-19 - 2007-10-25

Październik miesiącem walki z rakiem

Październik jest miesiącem walki z rakiem. W Gdyni w ramach promocji tej idei:
19 października br. w gdyńskim klubie „Minga" przy Bulwarze Nadmorskim o godz. 18.00 w cyklu gdyńskich spotkań „...jak zdarza się szczęście" gościem będzie Pia Libicka - tancerka baletowa, która 6 lat zmagała się z rakiem. Artystka opowie o walce z chorobą, o radościach i spełnianiu własnych marzeń. Dodajmy, że Pia Libicka nadal tańczy, musi jednak używać do tego kul...
Organizatorem spotkania jest Akademia Walki z Rakiem przy Fundacji „Gdyński Most Nadziei". Przypomnijmy, że Akademia wspomaga osoby, u których wykryto chorobę nowotworową, wspiera również osoby bliskie oraz rodziny chorych. Uczy, jak mobilizować wewnętrzne siły do walki. W ramach Akademii odbywają się zajęcia taneczno- ruchowe, marsze Nordic Walking, oraz zajęcia z Jogi. Wszelka pomoc i poradnictwo są nieodpłatnie. Kontakt: tel. (058) 661 94 56.
Z kolei 20 października br. w samo południe spod Teatru Miejskiego w Gdyni już po raz 10 wyruszy Marsz Życia i Nadziei. Uczestnicy przemaszerują ulicą Świętojańską na Skwer Kościuszki, aby zamanifestować, że raka można pokonać i zachęcić wszystkich do wykonywania badań profilaktycznych.
Organizatorem marszu jest Stowarzyszenie „Ruch Kobiet do Walki z Rakiem Piersi Europa Donna Gdańsk, Stowarzyszenie Amazonek Gdyńskich i Odział Gdański Polskiego Komitetu Zwalczania Raka a patronat honorowy nad marszem objął Prezydent Wojciech Szczurek. Po marszu w Sali Lazurowej Hotelu Gdynia odbędzie się koncert charytatywny.

  • ikonaOpublikowano: 18.10.2007 00:00
  • ikona

    Autor: Aleksandra Krzymińska

ikona