831 (440) 2007-12-07 - 2007-12-13

Mikołaje na motocyklach i ... w muzeum

Fundacja Kultury Liberty - wraz z Muzeum Miasta Gdyni zaprasza w niedzielę 9 grudnia o godz.11.00 na: Mikołajki w Muzeum, ul.Zawiszy Czarnego 1 (nowa siedziba). W programie: Festiwal Filmów z Diaskopu dla dzieci, z muzyką na żywo (m.in. Bajka o Królu Apsiku, Przygody Małpki Fiki Miki); wernisaż wystawy prac plastycznych dzieci z byłej Jugosławii; zabawy muzyczne i plastyczne przy choince; coś słodkiego i smacznego

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona!! Zgłoszenia e-mail: kwiatyidrzewa@op.pl, tel.(058) 661 40 03

Zapraszamy dzieci w wieku 5-8 lat. Dzieci wstęp wolny, rodzice 7 zł (bilet do muzeum).

***

Już po raz piąty 9 grudnia br., zmotoryzowani Mikołaje przybędą na swych stalowych rumakach do Trójmiasta, by - nie tylko - dzieciakom sprawić radość. Słodycze, które rozdają zostały kupione za składkowe pieniądze uczestników. Dodajmy, że w roku ubiegłym uczestnicy zebrali 8 000 złotych, za które kupili pół tony słodyczy i oczywiście rozdali je na trasie. Kawalkada liczyła wówczas 383 pojazdy!!! Takiego nagromadzenia Mikołajów w jednym miejscu nie było wcześniej w całej Europie.

Trasa niedzielnego przejazdu jak zawsze zacznie się w Gdyni, wieść będzie przez Sopot do Gdańska i z powrotem na Skwer Kościuszki w Gdyni- gdzie odbędzie się Wielki Finał z estradowym koncertem. Można będzie zrobić sobie zdjęcia Mikołajem na pięknych motorach i na quadach.

Oto planowany harmonogram przejazdu Mikołajów na motorach:

- godz. 10.00 - wyjazd kolumny z Gdyni (Skwer Kościuszki vis a vis Akwarium Gdyńskiego) do Gdańska.

- ok. godz. 11.00 -postój pod Neptunem w Gdańsku na ul. Długiej.

- godz. 11.30 - wyjazd kolumny z Gdańska.

- godz. 12.00 - przyjazd do Sopotu.

- ok. godz. 13.00 - planowany przyjazd do Gdyni. I oczywiście - prezenty, słodycze dla wszystkich, którzy się pojawią na końcu al. Jana Pawła II (vis a vis Akwarium).

Organizatorzy liczą, że ubiegłoroczny rekord zostanie pobity!!! Wciąż przyjmowane są zgłoszenia w pizzerii Di Strada przy ul. Morskiej 42 w godz. 12.00- 22.00!!!

ikona