Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.  Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
832 (441) 2007-12-14 - 2007-12-21

Świąteczne kiermasze i akcje

Rada Dzielnicy Śródmieście zaprasza dzieci 15 grudnia br w godz. 13.00 - 15.00 do Centrum Gemini - scena na I piętrze przy ul. Waszyngtona 21 w Gdyni na zabawę choinkową pt. „Śladami Mikołaja".
W programie festynu przewidziane są różne zabawy ruchowe, zabawy plastyczne, śpiewanie piosenek i tańce przy muzyce. Na zakończenie zabawy przybędzie św. Mikołaj, który obdaruje dzieci słodyczami i drobnymi upominkami.
***
Rada Dzielnicy Mały Kack informuje, że dnia 15 grudnia w siedzibie Rady - Centrum Kultury ul. Łowicka 51 - jak co roku zostaną wręczone paczki najuboższym mieszkańcom dzielnicy. Dziękujemy wszystkim sponsorom za wsparcie i pomoc w zakupie darów dla mieszkańców. Dziękujemy MOPS, SP 13, SP 11 za przekazanie nazwisk najuboższych dzieci. Dzięki paczkom w Święta Bożego Narodzenia nie zabraknie im przepysznych smakołyków.
Natomiast 5 stycznia 2008 r. zapraszamy wszystkich mieszkańców na przemarsz kolorowych kolędników. Mamy nadzieję, że stanie się to „tradycją" i że Mały Kack kolędować będzie co roku. Więcej informacji na plakatach w szkołach i sklepach oraz na stronie internetowej rady www.maly_kack.miasto.gdynia.pl.
***
Rozpoczęła się X edycja akcji „Być jak Święty Mikołaj. Akcja organizowana jest przez Stowarzyszenie "Eleusis". Patronat nad akcją przyjął prezydent Wojciech Szczurek oraz Marszałek Województwa Pomorskiego Jan Kozłowski. Patronami medialnymi są Echo Miasta i portal e-gdynia.pl
Celem akcji jest obdarowywanie dzieciaków z najuboższych gdyńskich rodzin paczkami świątecznymi. Organizatorzy docierają co roku do ok. 1500 dzieci.
Wolontariuszy spotkać można w dużych sklepach pod kościołami i na meczach siatkówki. Puszki stoją też w większych restauracjach. Można kontaktować się z organizatorami i przekazywać zabawki, słodycze i inne produkty, które znajdą się w paczkach świątecznych.
Można również wpłacać pieniądze bezpośrednio na konto z dopiskiem ING Bank Śląski: 63 1050 1764 1000 0022 8965 5306."Być jak święty Mikołaj"
Informacje: www.eleusis.org.pl, www.mikolaje.eleusis.org.pl, mikolaje@poczta.gdynia,pl i 602-591-729

***
Rada Rodzicow i Dyrekcja III L.O. serdecznie zaprasza 5 stycznia 2008r, o godz 20.00 na VIII Bal Dobroczynny w Hotelu Nadmorskim, ul.Ejsmonda 2.
Cena biletu 160 zł za osobę.
Bilety do nabycia w sekretariacie III Liceum Ogólnokształcącego oraz English Unlimited, ul. Legionów 27.
Całkowity dochód z balu przeznaczony zostanie na stypendia socjalne i naukowe dla najzdolniejszych uczniów szkoły.
Zapraszamy wszystkie gorące serca!