Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.  Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
832 (441) 2007-12-14 - 2007-12-21

Wymień dowód osobisty na nowy!

W wyniku szeroko zakrojonej akcji informacyjnej dotyczącej konieczności wymiany do 31 grudnia 2007 r. starych dowodów osobistych na nowe, w Gdyni coraz więcej osób składa każdego dnia stosowne wnioski. W listopadzie było ich o 1000 więcej niż we wrześniu i październiku. Jednak pozostało jeszcze do wymiany ponad 13 000 dowodów.
Aktualnie składający wnioski muszą liczyć się z tym, że nowy dokument otrzymają dopiero w połowie stycznia 2008 r. Każdego kolejnego dnia ten termin się wydłuża ...
Zaczyna być problemem również znaczna liczba gotowych i nieodebranych nowych dowodów osobistych. Jest ich w Gdyni 8 200, w tym 280 należących do osób, które składały wnioski w latach ubiegłych! Oni także w najbliższych dniach zapewne staną w kolejkach, by móc od nowego roku posługiwać się ważnymi dowodami osobistymi.
Uwaga! W związku z wejściem Polski do strefy Schengen z dniem 21 grudnia br. obywatele polscy będą mogli swobodnie, bez kontroli granicznej wjeżdżać na terytoria krajów europejskich należących do tej strefy, ale nadal krajami pozostającymi poza tą strefą są Wielka Brytania i Irlandia. Tu przy przekraczaniu granicy trzeba będzie legitymować się paszportem lub nowym dowodem osobistym.