833 (442) 2007-12-21 - 2008-01-03

Gdyńska wigilia

Tradycyjnie 24 grudnia o godz. 15.00 w dolnym kościele o.o Franciszkanów odbędzie się Wigilia Bożonarodzeniowa dla samotnych, potrzebujących i ubogich mieszkańców naszego Miasta.
Uroczysta kolacja, organizowana przez Wojciecha Szczurka wspólnie z grupą wolontariuszy przy pomocy ludzi Wielkiego Serca, przy której wspólnie zasiadają setki Gdynian, jest symbolem ludzkiej solidarności i świętem nadziei. Wieczerza jednoczy przy wspólnym stole nie tylko osoby potrzebujące ale także dobrodziejów, którzy przekazując różne dary i swój czas dołączają się do tej inicjatywy.
Na tę wieczerzę przychodzi zwykle ponad 600 osób. Dla wielu jest to rzadka okazja aby zjeść ciepły i bardzo smaczny posiłek w serdecznej i niemal rodzinnej atmosferze.
Wigilijne potrawy dla wszystkich gości tradycyjnie już przygotowują Hotel Nadmorski oraz firma Bomi S.A., a o artystyczną oprawę kolacji zadba znany gdyński jazzman Przemysław Dyakowski, a całą inicjatywę wspierać będą niezastąpieni gdyńscy harcerze z ZHR.
Dla wigilijnych gości przygotowano również paczki, w których obok artykułów spożywczych znajdą się maskotki zbierane przez młodzież III LO i świetlicy socjoterapeutycznej „Mrowisko".

  • ikonaOpublikowano: 20.12.2007 00:00
  • ikona

    Autor: Aleksandra Krzymińska

ikona