843 (452) 2008-03-07 - 2008-03-13

Nasi fenomenalni

Czytelnicy „Przekroju" uznali Łukasza Osowskiego i Michała Kaszczuka - twórców jednego z najlepszych na świecie syntezatorów mowy IVONA - Fenomenem 2007 roku.
Tygodnik „Przekrój" przyznał Fenomeny po raz czwarty. Ustanowione w 2004 roku nagrody przyznawane są ludziom, organizacjom oraz instytucjom, które dokonują wyjątkowych rzeczy w swoich dziedzinach. Wyboru, w drodze plebiscytu dokonuje redakcja „Przekroju". Za rok 2007 laureatami nagrody zostali: profesor Władysław Bartoszewski, Anna Dymna i jej Fundacja „Mimo Wszystko", Katarzyna Nosowska, Grupa Raz, Dwa, Trzy.
Specjalna nagroda, przyznana w głosowaniu czytelników, przypadła Łukaszowi Osowskiemu i Michałowi Kaszczukowi, założycielom firmy IVO Software. Stworzony przez nich syntezator mowy IVONA, jest uznawany za jedno z najlepszych rozwiązań tego typu na świecie. Redakcja „Przekroju" nominowała obu panów „za zmuszenie komputerów do mówienia ludzkim głosem i - co trudniejsze - opanowania polszczyzny". Czytelnicy zaś docenili m.in. „wielką pomoc, jakiej IVONA udziela ludziom niepełnosprawnym".
IVO Sofware razem z innymi firmami z PPNT prezentują w dniach 4-9.03.br. swoje produkty na największych na świecie targach nowoczesnych technologii w Hanowerze.