843 (452) 2008-03-07 - 2008-03-13

Wystawy, wystawy

W Galeriii „Ratusz", al. Marsz. Piłsudskiego 52/54 od 6 marca trwa wystawa zdjęć Michała Puszczewicza i Wojciecha Szymańskiego pt. „Kibice Arki Gdynia". Na wystawę zapraszają Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek oraz Stowarzyszenie Inicjatywa „Arka Gdynia". Celem organizacji wystawy pt. „Kibice Arki Gdynia" jest chęć zaprezentowania pozytywnego wizerunku kibica oraz zachęcenie jak największej liczby mieszkańców naszego Miasta do wspólnego kibicowania.
Zdjęcia Michała Puszczewicza oraz Wojciecha Szymańskiego od lat dokumentujących życie klubu, znakomicie oddają ducha sportowej rywalizacji, jak również rodzinny, przyjazny i radosny klimat panujący na trybunach gdyńskiego stadionu.
Wystawa splata się w czasie z inauguracją rundy wiosennej rozgrywek o mistrzostwo drugiej ligi, w których gdyńska Arka walczyć będzie o powrót do krajowej elity.
Wystawa potrwa do 31 marca 2008 roku.
***
Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1 zaprasza 13.03.2008r. o godz. 18.00 na wernisaż wystawy „Tadeusz Wański. Fotografie 1930 - 1957". Wystawa zorganizowana na poziomie ‘3' w budynku Muzeum Miasta Gdyni przy ul. Zawiszy Czarnego 1 potrwa do 13.04.2008.
***
Galeria „Debiut" zaprasza na wernisaż wystawy ilustracji połączony z prezentacją książki Iwony Paulewicz pt" W szmaragdowym lesie".
Ten ciekawy pomysł zrealizowany w „archaicznej" technice kolażu zrodził się na słonecznych wyspach Grecji, gdzie na co dzień mieszka autorka tego przedsięwzięcia.
Książka, to zbiór myśli lirycznych dopełnionych obrazami. Książka która powstała w wyniku tego połączenia, ma znamiona książki kolekcjonerskiej. Każdy egzemplarz jest ręcznie sygnowany przez malarkę oraz opatrzony własnoręcznym podpisem, a nakład jest jednorazowy i nie będzie powtarzany.
Wystawa czynna będzie w Galerii Debiut mieszczącej się w Zespole Szkół Plastycznych w Orłowie, ul. Orłowska 8 do 11 marca w godz. 8.00 - 18.00, a w sobotę i niedzielę od 11.00 - 16.00.
Wstęp wolny.
***
W Gdyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. 3 Maja 27/31 do 20 marca br., prezentowana jest wystawa obrazów pt. „Plenery puckie".
Składają się na nią prace seniorów - uczestników zajęć plastycznych Gdyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Programu „55+" (realizowanego przez YMCA Polska w Gdyni), wykonanych w czasie plenerów w latach 2005-2007.
Autorami prac są: Marzena Dobke, Jadwiga Filipczyk, Zbigniew Koziarz, Katarzyna Kwiecińska, Anna Lichnerowicz, Jadwiga Słomowicz, Łucja Splitt oraz Eugeniusz Stanek.
***
Oddziałowa Komisja Krajoznawcza O/M PTTK w Gdyni zaprasza do Klubu Turysty PTTK w Gdyni, przy ul. 3 Maja 27 w godz.10.00-18.00 na wystawy fotograficzne z cyklu „2008 Rok przyrody" i „Świat podwodny" Tomasza Naczka z Klubu Płetwonurków „Koral".
Na wystawie można oglądać prace Alicji Wrzosek, Tomasza Stachurskiego, Romana Szafrańskiego i innych. Będą tu prezentowane zdjęcia okazów flory i fauny, głównie pomorskiej, napotkane w czasie wędrówek turystycznych.
Wystawa będzie czynna do 13 marca 2008 r.