845 (454) 2008-03-21 - 2008-03-27

Gdyńskie technologie podbiły świat

23 edycja targów nowoczesnych technologii CeBIT odbyła się Hanowerze w dniach od 4 do 9 marca 2008 roku. W ciągu 6 dni stoiska 5845 wystawców odwiedziło około 495 000 osób. Targi CeBIT to największe na świecie tego typu wydarzenie, którego prestiż wzmagają spektakularne pokazy najnowocześniejszych technologii informatycznych i telekomunikacyjnych niemalże z pogranicza science-fiction.
Na tegorocznym CeBIT Polskę reprezentowało 30 firm, a wśród nich 7 przedsiębiorstw działających w ramach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni (PPNT).
Na zlokalizowanym w opatrzonej numerem 9 hali Future Parc stoisku pod wspólnym szyldem „PPNT - Innowacyjna Gdynia" prezentowali swoje osiągnięcia oraz unikalne technologie innowatorzy-biznesmeni z Fido Intelligence, InteliWISE, IVO Software, Madkom, Master Telecom oraz MpicoSys, budząc wielkie zainteresowanie zwiedzających - przedsiębiorców, poszukiwaczy nowych technologii, a także przedstawicieli świata polityki i mediów.
Pierwszego dnia targów stoisko Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego odwiedził Wicepremier RP Waldemar Pawlak wraz z dr Markiem Prawdą, ambasadorem Polski w Berlinie, podsekretarzem stanu MSWiA Witoldem Drożdżem i grupą przedstawicieli polskiego Ministerstwa Gospodarki. Reprezentacja PPNT spotkała się również z międzynarodową delegacją Rotary Club, stowarzyszenia przedsiębiorców z całego świata a przede wszystkim stoisko odwiedzili zainteresowani gdyńskimi technologiami przedsiębiorcy.
Obecność PPNT w gronie stałych wystawców CeBIT ma ogromne szanse stać się tradycją - wartościowe kontakty biznesowe nawiązane przez parkowe firmy, a także uznanie, z jakim spotykały się stworzone przez nie technologie, niewątpliwie potwierdzają, że rozwijająca się w Gdyni przedsiębiorczość tylko czeka na tego rodzaju okazje, aby w pełni rozwinąć żagle i wypłynąć na szerokie wody światowych technologii.
Szczegóły: www.ppnt.gdynia.pl
www.cebit.de

  • ikonaOpublikowano: 20.03.2008 00:00
  • ikona

    Autor: Aleksandra Krzymińska

ikona