845 (454) 2008-03-21 - 2008-03-27

Śniadanie Wielkanocne

23 marca o godzinie 8.00 w dolnym kościele oo. Franciszkanów przy ul. Ujejskiego 40 rozpocznie się Śniadanie Wielkanocne dla osób samotnych i potrzebujących.
Od 8 lat Wojciech Szczurek z grupą wolontariuszy, stale rosnącą, organizuje w dolnym kościele oo. Franciszkanów to święto.
Święta Wielkanocne to okres, który większość z nas spędza z najbliższymi ciesząc się rodzinną atmosferą. Ale niestety nie wszyscy. Dlatego, właśnie od lat w Gdyni tradycyjne Święta Wielkanocne organizowane są dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą radować się prawdziwie rodzinnymi świętami. Przy wspólnym stole jednoczą się nie tylko osoby potrzebujące, ale także dobrodzieje. Przychodzi zwykle ponad 600 osób. Dla wielu z nich jest to rzadka okazja do spotkania w serdecznej i niemal rodzinnej atmosferze.
Potrawy tradycyjnie już przygotowuje Hotel Nadmorski oraz firma Bomi S.A., o oprawę muzyczną zadba znany gdyński jazzman Przemysław Dyakowski, a całą inicjatywę wspierać będą niezastąpieni gdyńscy harcerze z ZHR i młodzież ze świetlicy socjoterapeutycznej Mrowisko.
Dla gości przygotowano również paczki, w których znajdą się artykuły spożywcze i odzież od firmy LPP. Nie zabraknie słodkości od Piotra Gotowały.

  • ikonaOpublikowano: 20.03.2008 00:00
  • ikona

    Autor: Aleksandra Krzymińska

ikona