845 (454) 2008-03-21 - 2008-03-27

Spotkania, wykłady, koncerty

Klub „Anawa", Gdynia, ul. Warszawska 5 (wejście przez bramę) zaprasza 24 marca 2008, o godz. 19.00 na koncert The Włodek Stepuro - klimat rocka, ale kameralnie - unplugged. Będą grane autorskie kawałki (polskojęzyczne) oraz covery rockowe (anglojęzyczne) takich wykonawców jak Jimi Hendrix, John Lennon, Eric Clapton, The Rolling Stones, Pink Floyd, U2, Black Sabbath (ballada), przeróbka Nirwany. Wstęp wolny.
***
Koło Starych Gdynian serdecznie zaprasza mieszkańców Gdyni i swoich członków 27 marca br. o godz. 16.30 do siedziby TMG przy ul. Władysława IV 51 na spotkanie na temat „Gdynia w medalach", które poprowadzi dr Bogumił Filipek.
***
26 marca 2008r. (środa) o godz. 17.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni Filia nr 15, al. Marsz.Piłsudskiego 18 zaprasza na spotkanie z Mariuszem Czubajem - dziennikarzem „Polityki", słynnym znawcą kryminałów, antropologiem kultury, wykładowcą w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Autorem takich książek jak: Kontrkultura, Co nam z tamtych lat?, Biodro Elvisa Presleya, W stronę miejskiej utopii, Krwawa setka.
Mariusz Czubaj wspólnie z Markiem Krajewskim (autorem Festung Breslau, Dżuma w Breslau, Widma w mieście Breslau) napisał kryminał „Aleja samobójców", którego akcja rozgrywa się na terenie Trójmiasta.
Na spotkaniu w Gdyni Marek Czubaj opowiadać będzie nie tylko o swoim trójmiejskim kryminale, ale także o swoich poprzednich książkach.
W trakcie spotkania będzie możliwość kupienia książek Mariusz Czubaja w promocyjnej cenie oraz zdobycia autografu autora. Wstęp wolny!
***
29 marca- sobota 2008 o godz.12.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni, al. Marsz. Piłsudskiego 18, Agencja Artystyczna R&K Nehrebeccy oraz wydawnictwo „Znak" zapraszają na Biesiadę Literacką z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim.
Przewidziano spotkanie z czytelnikami, rozmowy, pytania oraz promocję najnowszej książki księdza pt. „Moje życie nielegalne"
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski dał się poznać głównie jako autor książki „Księża wobec bezpieki na przykładzie archidiecezji krakowskiej".
Ksiądz Isakowicz Zaleski jest polskim Ormianinem, duszpasterzem Ormian w południowej Polsce, popularyzatorem wiedzy o historii i kulturze Ormian. Opiekun niepełnosprawnych, jest współzałożycielem i prezesem Fundacji im. Brata Alberta, która zajmuje się rehabilitacją społeczną i zawodową oraz opieką nad osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Zwolennik lustracji Kościoła w Polsce. Poeta.
Wstęp na spotkanie jest bezpłatny!
***
Franciszkańskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na TAŃCE PASCHALNE. Niedziela Wielkanocna, 23.03. br. godz. 19.00.
Kościół OO.Franciszkanów (dolny), ul. Ujejskiego 40 w Gdyni.
***
W poniedziałek, 31.03.2008 r., o godz. 16.30, w Dworku Sierakowskich w Sopocie, odbędzie się kolejny „Wiosenny wieczór poetycki".
Imprezę po raz drugi organizuje gdyński Środowiskowy Dom Samopomocy, przy ul. Gen. Maczka 1 oraz Stowarzyszenie „Na Drodze Ekspresji" w Sopocie.
Swoją twórczość zaprezentują autorzy z tego ośrodka: Krystyna Madej-Kurgan, Bogusław Richert, Krzysztof Opioła i Roman Nowicki.
Wstęp wolny.
***
Ośrodek Kultury Kaszubsko-Pomorskiej oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni serdecznie zapraszają 2 kwietnia br. o godz. 18.00 na spotkanie autorskie z kaszubskim poetą Tomaszem Fopke. Podczas wieczoru, autor zaprezentuje najnowsze pozycje książkowe wydane w gdyńskim wydawnictwie „Region". Spotkanie odbędzie się w Filii nr 15 MBP w Gdyni, przy al. Marszałka Piłsudskiego 18. Wstęp wolny.
***
Towarzystwo Polsko-Niemieckie w Gdyni serdecznie zaprasza w sobotę 5.04.2008 r. o godz. 17.00 na kolejny wieczór filmowy oraz wykład pt.„Kinematografia niemiecka". Spotkanie prowadzone będzie w jęz. niemieckim w siedzibie Towarzystwa, przy ul. Świętojańskiej 132 .
Wstęp wolny! Liczba miejsc ograniczona! Zgłoszenia wyłącznie telefonicznie w poniedzialki i środy w godz. od 10.30 - 12.00, tel. (058) 698 98 53, 511 45 45 37. Szczegóły: www.tpngdynia.dl.pl

  • ikonaOpublikowano: 20.03.2008 00:00
  • ikona

    Autor: Aleksandra Krzymińska

ikona