Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI. Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI.
846 (455) 2008-03-28 - 2008-04-03

Giełda Szkół - tuż, tuż

Przez dwa dni 28 i 29 marca br. w Zespole Sportowych Szkół Ogólnokształcących przy ul. Władysława IV 54 odbywać się będzie już po raz trzynasty Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych. Adresowana jest do uczniów klas III gimnazjów, których jest w tym roku w Gdyni 3300. Będą mogli oni zapoznać się z ofertą wszystkich 30 szkół gdyńskich, zarówno publicznych i niepublicznych (liceów ogólnokształcących, zespołów szkół zawodowych). Podczas giełdy szkoły prezentować będą uczniowie i nauczyciele. Pierwszego dnia giełda będzie czynna w godz. 14.00 - 18.00, natomiast drugiego w godz. 10.00 - 14.00.
Każdy gimnazjalista III klas otrzyma ponadto informator o wszystkich gdyńskich szkołach średnich (m.in. o zasadach rekrutacji i ofercie edukacyjnej każdej z nich). Szczegółowe informacje dotyczą m.in. ponadgimnazjalnych szkół zawodowych, każdy uczeń może sprawdzić np. z jakim pracodawcom dana placówka ma podpisane porozumienie. W informatorze są także informacje o nowych w roku szkolnym 2008/2009 kierunkach nauczania. Są to:
- technik agrobiznesu w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1
- technik usług fryzjerskich w Zespole Zawodowych Nr 2,
- technik mechatronik z Zespole Szkół Chłodniczych i Elektronicznych (współpracą w zakresie kształcenia uczniów w tym kierunków zainteresowany jest Terminal kontenerowy),
Wydawnictwo dla gdyńskich gimnazjalistów w nakładzie 3500 egzemplarzy kosztowało 12000 zł. Informacje zawarte w informatorze dla wszystkich zainteresowanych dostępne będą na gdyńskiej stronie: www.gdynia.pl