846 (455) 2008-03-28 - 2008-04-03

Wystawy, wystawy...

Od 28 marca do 17 kwietnia br. w Gdyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych - ul. 3 Maja 27/31 prezentowana jest wystawa prac Jacentego i Renaty Lubowieckich.
Jacenty Lubowiecki - kapitan żeglugi wielkiej rybołówstwa morskiego - od najmłodszych lat pasjonował się malarstwem, samodzielnie zdobywając wiedzę o sztuce. Jest przede wszystkim pejzażystą, ale nie stroni od portretu. W swojej twórczości preferuje akwarele, pastele i akryl. Jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą (Niemcy, USA, Kanada).
Renata Lubowiecka prezentuje martwą naturę stosując technikę batiku.
Wystawę można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 20.00. ***
Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni zaprasza na wystawę fotografii Jolanty Szymczyk pt. „Różne oblicza Australii" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdyni Filii nr 18 ul. Kartuska 20.
RÓŻNE OBLICZA AUSTRALII - wystawa prezentuje liczne fotografie średniego i dużego formatu, powstałe w trakcie wielokrotnych podróży po Australii, w tym podczas specjalnie zorganizowanej wyprawy do jednego z klanów Aborygeńskich w tropikalnym Queenslandzie.
Wystawa potrwa do 18 kwietnia 2008r. Wstęp wolny na wernisaż i wystawę!
***
Minigaleria Oddziału Morskiego PTTK w Gdyni, ul. 3 Maja 27 zaprasza na wystawę fotograficzną Grażyny Siemaszek „Barwy przyrody 2008" prezentującą fotogramy ,m.in.1. Uroda parków, 2. Kwiaty ogrodowe, 3. Świat zwierząt i roślin, 4. Drzewa w krajobrazie, 5. Piękno naturalnego krajobrazu.
Wystawa będzie czynna do 15 maja 2008 r. w godz.10.00-18.00.
***
Koło Plastyków im. prof. W. Szczeblewskiego przy Towarzystwie Miłośników Gdyni zaprasza na wystawę gobelinów i malarstwa Urszuli Rybińskiej. Wernisaż odbędzie się dnia 3 kwietnia br. o godz. 17.00 w siedzibie TMG przy ul. Władysława IV 51.
Wystawa będzie czynna do 6 maja br.
***
W Muzeum Miasta Gdyni do 6 kwietnia br. trwa wystawa „Polski Paryż. Fotografie Krystyny Łyczywek".
Na ekspozycję składa się 129 fotografii ukazujących Paryż przez pryzmat polskości. Historyczne związki Polaków ze stolicą Francji pozostawiły po sobie wiele niezwykłych i cennych śladów. Uwieczniła je podczas wędrówek po mieście Krystyna Łyczywek, romanistka, tłumacz literatury francuskiej, fotograf, członek Polskiego Związku Artystów Fotografików, od wielu lat związana też z Towarzystwem Przyjaźni Polsko-Francuskiej, które organizowało wystawę, wraz z Muzeum Miasta Gdyni.
MMG, ul. Zawiszy Czarnego 1
http://www.muzeumgdynia.pl/
***
W Muzeum Miasta Gdyni do 13 kwietnia br. trwa wystawa Tadeusz Wański. Fotografie 1930-1957.
Wystawę tworzy przeszło 80 oryginalnych fotografii Tadeusza Wańskiego (1894-1958) znakomitego fotografika i wielkiej indywidualności sztuki fotografii, którego głównym punktem zainteresowania były polskie krajobrazy. Zdjęcia pochodzą z kolekcji prywatnej. Ekspozycja, współorganizowana przez fundację „Positive Image" i Muzeum Miasta Gdyni będzie prezentowana - oprócz Gdyni - gdzie rozpoczyna wędrówkę po Polsce, również w Bydgoszczy, Krakowie, Warszawie i Wrocławiu.
MMG, ul. Zawiszy Czarnego 1.
***
Terma Technologie Sp. z o.o. zaprasza na wystawę prac konkursowych Ogólnopolskiego Konkursu dla Projektantów TERMA DESIGN 2008 w nowym gmachu Muzeum Miasta Gdyni przy ul.Zawiszy Czarnego 1.
29 marca 2008 roku o godzinie 11.00 odbędą się otwarte warsztaty projektowe z Tomaszem Rygalikiem - światowej sławy projektantem, pracownikiem naukowym w Królewskiej Akademii Sztuki (Royal Academy of Art) w Londynie.
Wstęp na warsztaty i wystawę wolny!