Od 4 lipca ul. Świętojańska jednokierunkowa - sprawdź szczegóły Od 4 lipca ul. Świętojańska jednokierunkowa - sprawdź szczegóły
849 (458) 2008-04-18 - 2008-04-24

Dla naszego Hospicjum

Już po raz siódmy Gdynia przyłączyła się do akcji „Pola Nadziei", której celem jest pozyskanie środków finansowych na opiekę nad chorymi w ostatnim okresie ich życia, a także szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych.
W ramach tegorocznych „Gdyńskich Pól Nadziei" w środę 23 kwietnia br. w Hotelu Nadmorskim przy ul. Ejsmonda 2, o godz. 19.00 rozpocznie się koncert charytatywny pt. „Świat operetki i musicalu". Jego gwiazdą będzie wybitna śpiewaczka Grażyna Brodzińska. Artystce akompaniować będzie Czesław Majewski. Wystąpią również soliści Teatru Muzycznego w Gdyni Tomasz Więcek i Andrzej Śledź. Imprezę poprowadzi Dyrektor Teatru Muzycznego - Maciej Korwin.
Bilety w cenie 40 zł do nabycia u pani Izabeli Sadowskiej - tel. (058) 665 66 55 lub 0608 067 224.
Przed koncertem zapraszamy do obejrzenia wystawy prac malarskich pt. „W OGRODACH". Swoje prace zaprezentują malarki z Wybrzeża: Danuta Krakowiak, Daria Sołtan - Krzyżyńska i Jolanta Dejryng.
Podczas koncertu zostanie przeprowadzona aukcja obrazów.
Całkowity dochód z koncertu przeznaczony zostanie na potrzeby gdyńskiego Hospicjum Św. Wawrzyńca.
Tradycyjnie już na gdyńskich ulicach oraz w centrach handlowych młodzi wolontariusze w zielonych koszulkach i z żonkilami w dłoniach kwestują do puszek na rzecz poprawy standardu opieki nad naszymi chorymi.
Gdyńskie Pola Nadziei zakończą się 18 maja br. Festynem Rodzinnym przy Centrum Rozrywki Gemini. Wstęp wolny!
Przypomnijmy, że już od dwudziestu lat Stowarzyszenie Hospicjum Św. Wawrzyńca w Gdyni opiekuje się ludźmi nieuleczalnie chorymi i ich rodzinami. Obecnie opiekuje się ponad 100 osobami w hospicjum domowym i ok. 25-27 osobami w hospicjum stacjonarnym przy ul. Dickmana 6.