850 (459) 2008-04-25 - 2008-05-01

Bursztynowi satyrycy

Zakończyła się VI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Satyrycznego „O Grudę Bursztynu", organizowanego przez Centrum Kultury w Gdyni, pod patronatem prezydenta miasta Wojciecha Szczurka.
Na konkurs napłynęło 38 zestawów prac, od autorów z całego kraju. Każdy zestaw składał się z trzech utworów w dowolnej formie (fraszki, skecze, opowiadania itp.)
Nadesłane prace oceniało jury pod przewodnictwem Krzysztofa Skiby.
Główna nagroda- statuetka „gruda bursztynu" i 5000 zł przypadła Piotrowi Rowickiemu z Ostrowi Mazowickiej za utwór „Letter from Zbyszek" .
Przyznano również dwa wyróżnienia:
I otrzymał Szymon Jachimek z Gdyni za utwory „Globalne ocieplenie" i „Łapanka" (nagroda to karnet dla dwóch osób na Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, ufundowany przez Pomorską Fundację Filmową w Gdyni oraz dwuosobowe zaproszenie na Festiwal Dobrego Humoru, ufundowane przez Video Studio Gdańsk).
II otrzymał Leszek Sokołowski z Międzyrzeca Podlaskiego za utwór „Unijne prawo" (nagroda to zaproszenie dla dwóch osób na rejs do Karlskrony, ufundowane przez Stena Line oraz weekend dla dwóch osób w Hotelu Gdynia, ufundowany przez Hotel Gdynia Orbis SA).
Uroczysta gala i wręczenie nagród odbyła się 14 kwietnia br w Teatrze Miejskim w Gdyni a uświetnił ją występ kabaretu „Hrabi".