850 (459) 2008-04-25 - 2008-05-01

www.forum.niebieskalinia.pl

Osoby zainteresowane tematem przemocy w rodzinie mogą skorzystać z pomocy Forum Niebieskiej Linii:
www.forum.niebieskalinia.pl
Przeznaczone jest ono głównie dla osób doświadczających przemocy, poszukujących wsparcia oraz osób które chcą wsparcia udzielić. Założeniem forum jest wyjście naprzeciw potrzebom osób pokrzywdzonych w związku z przemocą w rodzinie. Często łatwiej jest opisać swój problem niż o tym mówić . Ponadto wiele osób krzywdzonych żyje w przekonaniu, iż przemoc domowa nie powinna wychodzic poza „cztery ściany". Pamiętajmy Przemoc jest Przestępstwem i nikt i nic nie ma prawa Nas krzywdzić.
Na łamach forum można także podyskutować, wymienić opinię na dany temat co niejednokrotnie owocowało tym, iż osoba doświadczająca przemocy odważyła się pójśc do danej placówki pomocowej i uzyskać tak oczekiwane wsparcie.
Do sukcesów można zaliczyć fakt ,iż na łamach forum w tym roku powstał specjalny dział dla profesjonalistów z którego mogą korzystać Pomagacze tj. między innymi pracownicy socjalni, psycholodzy, psychiatrzy, terapeuci, pracownicy służb mundurowych ...
Szczegóły techniczne:
Adres forum dyskusyjnego to www.forum.niebieskalinia.pl. Następnie należy się zarejestrować (klikając na link rejestracja) podając swoje imię lub wybrany pseudonim (nick). Po zarejestrowaniu aktywuje się wasze konto. Ponadto aby otrzymać całkowity dostęp do części przeznaczonej dla profesjonalistów (niewidocznej dla innych internautów) należy wysłać email pod adres forum@niebieskalinia.pl podając:
- imię , nazwisko
- zarejestrowany nick na forum
- numer telefonu kontaktowego
- adres pracy, stanowisko oraz numer telefonu do miejsca pracy .
Pytania i wątpliwości można kierować pod adres t.pietrzak@niebieskalinia.pl
Moderator Forum Niebieskiej Linii- Tomasz Pietrzak.