852 (451) 2008-05-09 - 2008-05-15

„Ogród” w parku Kolibki

W dniach 10 i 11 maja w godz. od 10.00 do 19.00 w parku Kolibki, al. Zwycięstwa 291 odbędzie się impreza plenerowa „Ogród"- wystawa, kiermasz ogrodniczy, piknik.
Kiermasz ten nawiązuje do popularnej przed laty imprezy, która odbywała się w ogrodach Pensjonatu „Maryla" w Sopocie i Hotelu "Posejdon" w Gdańsku. Historyczna część Parku, dzięki staraniom władz Miasta Gdyni odzyskuje dawną świetność. Mieszkańcy Gdyni i Trójmiasta otrzymują nowy, piękny teren do rekreacji i wypoczynku.
Teren zabytkowego zespołu dworsko- parkowego Kolibki, jego wielkość i uroda, różnorodność terenu, ciekawe i historyczne okazy drzew i roślin oraz unikatowe położenie na granicy dwóch miast przy głównej arterii łączącej Trójmiasto, to bezsporne zalety tego miejsca.
Sprawiły one, że miejsce to zainspirowało organizatorów do odtworzenia klimatu i dawnego bogactwa oferty imprezy „Ogród". Kto nie był dawno w Parku Kolibki - będzie mile zaskoczony.
„Ogród" - ma być źródłem inspiracji dla miłośników ogrodów, prezentacją talentów ich projektantów, szansą na prezentacje i promocje osób i firm ogrodniczych z naszego województwa i Polski. Ma być także możliwością, dla mieszkańców Gdyni, Sopotu i okolic, dokonania atrakcyjnych zakupów do ogrodu, na balkon czy taras - od kwiatów, bylin i krzewów po duży wybór galanterii ogrodowej.
Tak więc:
- to kiermasz i prezentacja nowych odmian roślin rabatowych i balkonowych do wiosennych nasadzeń, a także cebulek, nasion, roślin egzotycznych i do mieszkań. To atrakcyjny wybór galanterii ogrodowej: mebli z drewna, hamaków ogrodowych i sprzętu wypoczynkowego oraz oświetlenia, ceramiki ogrodowej, fontann ogrodowych, wikliny i wielu stylowych dodatków .
- to prezentacja sztuki inspirowanej ogrodem,
- to konsultacje i porady ogrodnicze oraz pokaz florystyczny,
- to także piknik rodzinny. W programie koncerty muzyki ogrodowej i relaksacyjnej. Dla dzieci pokazy i nauka łucznictwa,w wykonaniu uczniowskiego Klubu Sportowego „Morświn" oraz przejażdżki konne po Parku. Do tego dobra staropolska kuchnia, piwo oraz miody naturalne,
- to propozycja dla wszystkich, którzy kochają ogrody, pracują przy ich urządzaniu na własny użytek lub zawodowo,
- to propozycja na spędzenie weekendu w mieście na łonie natury.
Bilet wstępu 4 zł (emeryci oraz dzieci wstęp wolny)
Więcej informacji na stronie: www.ogrod-gdynia.pl.
Organizator: Haczet, Sp.z o.o. Sopot
Honorowy Patronat nad imprezą objęli: Prezydent Miasta Wojciech Szczurek oraz Pomorskie Stowarzyszenie Ogrodników i Projektantów Terenów Zieleni w Gdańsku.
Patroni medialni: Dziennik Bałtycki, Radio Gdańsk, Echo Miasta, portal Trójmiasto.pl

ikona