852 (451) 2008-05-09 - 2008-05-15

Bieg Europejski po gdyńsku

W sobotę, 10 maja br. na Bulwarze Nadmorskim odbędzie się bieg z cyklu Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych 2008. Jest to bieg dla wszystkich ( w różnych kategoriach wiekowych na różnych dystansach). Zapisy od godz. 9.00. Oficjalne otwarcie zawodów godz. 11.00.
Zawody te przyciągają coraz więcej zawodników i zawodniczek z całej Polski. Malownicza trasa, nadmorski klimat oraz płaska i szybka trasa, wszystko to wpływa na rosnącą popularność gdyńskiej imprezy. Bieg Europejski stanowi zakończenie XVI Igrzysk Miast Bliźniaczych, podczas których startuje młodzież oraz ich opiekunowie z Rosji, Francji, Litwy, Łotwy oraz Niemiec.
W Biegu Głównym na dystansie 10 000 m, który wchodzi w skład cyklu GPX szykują się nie lada emocje, swój start zapowiedziała czołówka klasyfikacji generalnej po pierwszym biegu. Na linii startu spodziewany jest Radosław Dudycz, Bartosz Mazerski, Dariusz Klejna oraz Daniel Chuchała. Start planuje też zwyciężczyni wielu gdyńskich biegów Maria Maj, której szyki będzie starała się popsuć Dorota Pawłowska oraz Weronika Wójcik.
Dla wszystkich, którzy przyjdą kibicować zawodnikom przygotowano dodatkowe atrakcje, będzie można m.in. zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi, zbadać poziom cukru we krwi, dowiedzieć się wszystkiego o profilaktyce chorób nowotworowych, profilaktyce nikotynowej. Poznać zasady stosowania zbilansowanej diety. Informacji udzielać będą pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdyni . Odbędą się także pokazy ratownictwa medycznego.
Organizatorem biegu jest Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji.

ikona