853 (452) 2008-05-16 - 2008-05-22

Festyn Rodzinny - Gdyńskich Pól Nadziei

Stowarzyszenie Hospicjum Św. Wawrzyńca serdecznie zaprasza na Festyn Rodzinny, który odbędzie się w niedzielę 18 maja br. w godzinach od 15.00 do 20.00 przy Centrum Rozrywki GEMINI w Gdyni. Impreza zakończy akcję Gdyńskie Pola Nadziei 2008.
Festyn rozpocznie Orkiestra Marynarki Wojennej RP paradą na Skwerze Kościuszki. Wystąpi też wiele zespołów muzycznych. Będzie można posłuchać muzyki irlandzkiej, szkockiej i folkowej. Atrakcją będzie znany i lubiany zespół „ZAYAZD". Młodzież z X LO zaprezentuje montaż słowno - muzyczny. Uczniowie V LO sprzedawać będą tomiki poezji, którą sami napisali oraz własnoręcznie wykonaną biżuterię. Słuchacze Wydziału: Ratownik Medyczny Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych w Gdyni będą oferować mieszkańcom kontrolę ciśnienia oraz poziomu cukru we krwi. Dodatkową atrakcją będzie loteria fantowa, w której wszystkie losy wygrywają.
Jak co roku u Pań z Koła Gospodyń LEŚNO, każdy będzie mógł skosztować domowej roboty chleba ze smalcem. Wiele radości dostarczą na pewno psy z Fundacji DOGTOR.
Ogłoszone zostaną także wyniki konkursów skierowanych do dzieci i młodzieży z gdyńskich szkół. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
W czasie festynu, na który będzie można dojechać „żonkilowym" autobusem, wolontariusze będą kwestować na rzecz Gdyńskiego Hospicjum św. Wawrzyńca.