853 (452) 2008-05-16 - 2008-05-22

Seniorzy spacerują „Z Borową Ciotką”

Wycieczki w nieznane rejony naszej psychiki i znane lecz nie do końca poznane miejsca w Gdyni z treningiem kreatywności, to oferta dla młodszych seniorów:
Początek każdego dni o godz. 9.30 na ul. 3 Maja przed Centrum Aktywności Seniora.
Program spotkań:
godz. 10.00 herbatka z Borową Ciotką w hotelach tworzących stow. Gdynia Turystyczna
od 10.00 - 11.15 bawimy się świetnie i uczymy na treningu kreatywności,
około 11.15 wyruszamy na spacer gdzie obserwujemy Gdynię i obserwujemy siebie. Ilość miejsc na spotkaniu ograniczona. Zapisy: Marzena Usarek tel. 501 102 118.
9.05 - trening: Integracja - poczucie bezpieczeństwa i zaufania w grupie, wycieczka: Magia w Muzeum Miasta. Ogłoszenie konkursu „Nigdy nie jest za późno na kreatywne życie"
16.05 - trening: Zarządzanie swoim potencjałem, czasem, marzeniami, wycieczka: Magiczne Miejsca - Babie Doły (Hexengrunden)
23.05 - trening: Kreatywność na medal, umysł na start!, wycieczka: Magiczne Miejsca- Góra św. Mikołaja
29.05- trening: Komunikacja- sztuka słuchania i...., wycieczka: Klabaternik, syrenki i magiczne drzewo czyli od Daru Pomorza do Polanki Redłowskiej
30.05 - trening: Stereotypy - uprzedzenia, antypatie, poczucie winy i własnej wartości, wycieczka: Port Wojenny na Oksywiu
31.05 - trening: Asertywność - praktyczne metody kreowania postaw, wycieczka: Muzeum Motoryzacji
5.06 - trening: Kreatywne rozwiązywanie problemów, wycieczka Muzeum Baśni
27.06 - trening: Tworzenie i współdziałanie, wycieczka: Magiczne miejsca - św. Jan i jego ulica
11.07- trening: Sztuka inspiracji, wycieczka: Historia wspak czyli od Adventure Park do Sobieskiego na Kolibkach
18.07- trening: Moje cele- omówienie zmian, wycieczka: Zakończenie wycieczek i konkursu. Rozdanie nagród. Wizyta w Domku Żeromskiego, powrót nad morzem na Polankę Redłowską.
Program finansowany jest przez Urząd Miasta Gdynia w ramach programu Gdynia 55+, przygotowany przez Lokalną Organizację Turystyczną Gdynia.
Treningi kreatywności prowadzi Andrzej Kubiak- autor procesu szkoleniowego uszlachetniającego zasoby osobiste UZO, doświadczony trener - jego specjalność to treningi indywidualne i grupowe.
Spacerom towarzyszy konkurs „Nigdy nie jest za późno na kreatywne życie", którego organizatorem jest Stowarzyszenie Gdynia Turystyczna Lokalna Organizacja Turystyczna Gdynia.
Warunki uczestnictwa
1. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy seniorzy, mieszkańcy Gdyni
2. Konkurs trwa od dnia ogłoszenia tj. 9 maja 2008 do końca czerwca b.r
3. Tematem konkursu jest artystyczna wypowiedź na temat: Nigdy nie jest za późno na kreatywne życie".
4. Technika prac jest dowolna, może to być np.album ze zdjęciami, pamiętnik, rysunek, rzeźba, bajka, opowiadanie itp. które powstanie zainspirowane treningiem i spacerem z Borową Ciotką.
5. Do dnia 30 czerwca można podpisane prace składać w Informacji Turystycznej w Gdyni, na placu Konstytucji.
6. Najlepsze trzy prace zostaną nagrodzone wydawnictwem turystycznym na temat Gdyni, wręczymy też wyróżnienia w dniu 18.07 . na zakończenie „Spacerów z Borową Ciotką".