854 (453) 2008-05-23 - 2008-05-29

Globalne ocieplenie czy globalna manipulacja? - debata dla mieszkańców

W dniach 28 - 29.05.2008 r. w Gdyni odbędzie się 8. Międzynarodowe Forum Gospodarcze- najwieksze wydarzenie gospodarcze na Pomorzu.
Podobnie jak w ubiegłych latach, będzie to spotkanie ludzi, którzy już odnieśli sukcesy i poszukują nowych pól aktywności w biznesie z tymi, którzy są na początku drogi...
W programie forum przewidziano trzy panele dyskusyjne: gospodarki morskiej, lotnisk regionalnych i turystyczny.
Gościem specjalnym Forum będzie Emma Duncan - brytyjska pisarka i dziennikarka, zaliczana do najbardziej przenikliwych współczesnych myślicieli w dziedzinie ekonomii. Specjalizuje się w tematyce zmian klimatycznych, badając ich wpływ na gospodarkę światową, a także w kwestiach zrównoważonego rozwoju gospodarczego. Jest zastępcą redaktora naczelnego „The Economist", najbardziej wpływowego pisma ekonomiczno - politycznego świata zachodniego.
Emma Duncan weźmie udział w debacie pt. „Globalne ocieplenie czy globalna manipulacja?" podczas której podejmowane będą niezwykle aktualne z punktu widzenia światowej gospodarki kwestie związane ze zmianami klimatycznymi. Czy wpływ działalności człowieka na środowisko to główna przyczyna globalnego ocieplenia, czy też rację mają ci uczeni, którzy zachodzące zmiany postrzegają jedynie w perspektywie naturalnych wpływów cykli klimatycznych? Problematykę tę zgłębiać będą, oprócz wicenaczelnej „The Economist" również: prof. Maciej Sadowski - klimatolog z Instytutu Ochrony Środowiska, Agnieszka Kołakowska - filozof i publicysta oraz Igor Janke - publicysta dziennika Rzeczpospolita i twórca forum Salon24.
Debata odbędzie się 28 maja 2008 r. od godz. 11.00 w auli Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego przy al. Marszałka Piłsudskiego 46 w Gdyni.
Wstęp wolny!

ikona