855 (454) 2008-05-30 - 2008-06-05

Święto Sąsiadów

31 maja b.r. już po raz drugi w Gdyni obchodzone będzie Święto Sąsiadów. Tego właśnie dnia w naszym mieście odbędą się różne imprezy i wspólne inicjatywy gdyńskich sąsiadów.
Forma, w jakiej przyjdzie nam świętować 31 maja nie ma oczywiście większego znaczenia. Najważniejsze jest, by tego właśnie dnia spotkać się z własnym sąsiadem i poznać go trochę lepiej. Nie zawsze zdajemy sobie nawet sprawę, kto tak naprawdę mieszka po drugiej stronie ściany naszego mieszania. Zgodnie z bułgarskim przysłowiem: „Dobry sąsiad jest najlepszym krewnym", warto zatem go poznać, by nam wszystkim żyło się jeszcze lepiej.
Gorąco zachęcamy do organizacji we własnym zakresie, spotkań z sąsiadami. Inicjatorami organizacji Święta Sąsiada w naszym mieście są jego włodarze oraz Stowarzyszenie Ruch dla Gdyni, stąd też wszystkie osoby zainteresowane otrzymaniem bezpłatnych plakatów i zaproszeń promujących w/w wydarzenie lub innego rodzaju wsparciem, prosimy o zgłoszenie się do Stowarzyszenia, pisząc na adres: ruchdlagdyni@ruchdlagdynia.pl lub dzwoniąc pod numery tel. 508 250 795 oraz 609 681 799.
Szczegółowe informacje na temat Święta Sąsiadów dostępne są na stronie www.ruchdlagdyni.pl.
Doskonałą forma integracji sąsiedzkiej jest organizowany tego właśnie dnia przez Radę Dzielnicy Redłowo na terenie Szkoły Podstawowej nr 34 festyn rodzinny.
Impreza ta rozpocznie się o godzinie 14.00, a w jej programie przewidziano liczne atrakcje dla sąsiadów z tej właśnie dzielnicy Gdyni.
Zarówno do uczestnictwa w festynie, jak i samym Święcie wszystkich Sąsiadów serdecznie zapraszamy !