856 (455) 2008-06-06 - 2008-06-12

Czerwiec Aktywnych Społeczności 2008 - czyli MOPS dla najmłodszych

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Czerwiec Aktywnych Społeczności 2008'" przygotował kilka propozycji dla dzieci i młodzieży z naszego miasta.
6.06. o godz. 10, w fili nr 14 Miejskiej Biblioteki Publicznej, przy ulicy Brzechwy 3/5, odbędzie się impreza integracyjna dla dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6, dzieci niedosłyszących, ze szkół podstawowych klas 1 - 4 oraz gdyńskich przedszkolaków. Uczestnicy będą mogli obejrzeć teatrzyk „Kopciuszek" i „Trzy świnki" oraz posłuchać utworów Jana Brzechwy. Na imprezie będzie obecny tłumacz języka migowego.
Celem jest integracja dzieci zdrowych i niedosłyszących (wcześniej zdrowe dzieci wysłuchają pogadanki na temat niepełnosprawności).
Organizatorami imprezy jest filia nr 14 MBP i Dzielnicowy Ośrodek Pomocy Społecznej nr 1.
Również 6.06. dzieci z podstawówek (uczęszczających na zajęcia do fili nr 12 Miejskiej Biblioteki Publicznej) wybiorą się na wycieczkę do rumskiej kaktusiarni. W trzech szklarniach zgromadzono tam największą w Europie kolekcję kaktusów, agaw i wilczomleczy składającą się z ponad 6,5 tys. różnych gatunków i odmian.
Imprezę zorganizował Dzielnicowy Ośrodek Pomocy Społecznej nr 3.
11.06. Dzielnicowy Ośrodek Pomocy Społecznej nr 3, zabierze dzieciaki na wycieczkę do bazy lotniczej w Babich Dołach, podczas której będzie można zwiedzić lotnisko, obejrzeć samoloty wojskowe i zapoznać się z historią wojskowości i obrony powietrznej.
Jak co roku jednym z celów kampanii „Czerwiec Aktywnych Społeczności" jest zebranie i udostępnienie w przystępny sposób szerokiej oferty programowej, wspierającej rozwój społeczności lokalnych i obejmujących różne dziedziny aktywności: kulturę, sferę socjalną, samorządność, filantropię, ekonomię, ekologię, młodzież i seniorów.