856 (455) 2008-06-06 - 2008-06-12

Gdyńska Mila Nurkowa

W piękną, słoneczną pogodę, przy temperaturze powietrza dochodzącej do 30 stopni Celcjusza Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z Urzędem Miasta Gdyni zorganizowali już po raz kolejny „Gdyńską Milę Nurkową". Impreza pływacka, której celem było pokonanie wpław w dowolnym czasie trasy wyznaczonej na akwenie Zatoki Gdańskiej zgromadziła na starcie 53 uczestników z całego kraju.
Trasa zgodnie z nazwą imprezy miała długość jednej mili morskiej, czyli 1852 m a zawodnicy pokonywali ją ubrani w „mokre" skafandry oraz sprzęt ABC, dla mniej wtajemniczonych: płetwy, maskę i rurkę. Jako, że temperatura wody oscylowała w granicach 13-14 stopni, część zawodników zrezygnowała z pianek i dystans pokonywała w samych slipkach, tym samym wzięli oni udział w kategorii specjalnej „MORS".
Jako pierwszy linię mety minął Łukasz Belgran z Gdyni, wśród kobiet triumfowała Martyna Falkiewicz również z Gdyni. W kategorii „MORS" zwyciężył Przemysław Belgran, który otrzymał pamiątkowy puchar. Zmaganiom pływaków przyglądały się setki zgromadzonych na gdyńskiej plaży spacerowiczów, którzy wraz ze swoimi pociechami aktywnie spędzali na spacerze Dzień Dziecka.
Po minięciu linii mety każdy z zawodników otrzymał pamiątkową koszulkę oraz ręcznie wykonany medal, specjalnie wyprodukowany na tę okazję a najlepszych trzech zawodników uhonorowanych zostało pucharami.
Na zakończenie imprezy organizatorzy przygotowali miłą niespodziankę dla zawodników, losowanie aparatu oddechowego ufundowanego przez „Centrum Techniki Nurkowej Piórewicz", wycieczki do Szwecji ufundowane przez firmę „Stena Line", okolicznościowe albumy „Wraki Bałtyku" - poradnik dla nurków oraz ciepły posiłek ufundowany przez Cafe Contrast.
Sponsorzy: Centrum Techniki Nurkowej Piórewicz, Sten Line, Multimedia, Cafe Contrast, Geomawit, Quady24.pl