856 (455) 2008-06-06 - 2008-06-12

Vendetta Gdynia - faworyci zawiedli

01.06.2008 roku przy Muszli Koncertowej na Placu Grunwaldzkim w Gdyni odbyła się kolejna „Gala Armwrestlingu Zawodowego" z cyklu Vendetta.
Termin i miejsce nie były wcale przypadkowe. Dwa, zawodowe, sześciorundowe pojedynki organizacji PAL były imprezą towarzysząca „II Międzynarodowemu Festiwalowi Filmów i Programów Sportowych - Gdynia 2008", w którym program telewizyjny „Vendetta" bronił pierwszego miejsca w kategorii „TV SPORT SHOW".
Do startu stanęło dwóch czołowych, polskich zawodników: Krystian Kruszyński z Gdyni oraz Marcin Kreft z Lęborka. Obaj zawodnicy byli faworytami tych pojedynków. W rezultacie niestety nie zobaczyliśmy żadnego z nich na złotym podium gali. Krystian bowiem w sześciorundowym, punktacyjnym starciu na rękę prawą organizacji PAL (Professional Armwrestling League) nieoczekiwanie przegrał z Mistrzem Włoch - Frankiem Lamparrelli z wynikiem 4:2, Marcin Kreft natomiast jedynie zremisował (3:3) z wielokrotnym Mistrzem Rosji - Alexandrem Drushchitsem i Pas Mistrza Europy został w posiadaniu organizatora - Professional Armwrestling League.
Faworyci - Polacy, niestety trochę zawiedli licznie zgromadzoną tego dnia publiczność. Co prawda oba pojedynki były naprawdę na wysokim, światowym poziomie sportowym, ale polscy kibice, skandujący każdorazowo imię Polaków oczekiwali zwycięstwa. Zwycięstwa, którego niestety nie było.